Реал порази Евертън в САЩ (видео)

Реал (Мадрид) победи Евертън с 2:1 в приятелска среща от турнира "Гинес" в САЩ. Испанският тим стигна до успеха с голове на Кристиано Роналдо в 17-ата и Месут Йозил в 31-ата, а почетното попадение за Евертън отбеляза Никица Йелавич в 61-ата минута. Англичаните обаче могат да имат претенции към съдията заради доста спорно отменен гол на Силван Дистен.

Първото положение в мача бе на сметката на "карамелите" в 6-ата минута Кевин Миралас проби в наказателното поле и отправи плътен удар, който обаче премина до вратата. Веднага след това обаче Реал взе инициативата и първо в 10-ата минута Роналдо бе изведен зад защитата, но ударът му от воле премина над вратата, а след това в 17-ата минута португалецът отново получи прекрасен пас, елиминира вратаря и прати топката в опразнената врата.

Евертън обаче можеше бързо да възстанови равенството като в 25-ата минута изстрел с глава на Фелайни се отби от гредата. В 30-ата минута "карамелите" дори пратиха топката в мрежата като точен бе Дистен с глава, но съдията видя нарушение на бранителя и отмени попадението. И само минута по-късно при ответната контраатака, Роналдо напредна от ляво и пусна за непокрития Месит Йозил, който нямаше как да сгреши и удвои преднината на своя тим.

През второто полувреме играта бе по-лежерна с по-малко голови възможности. Въпреки това в 58-ата минута Анхел Ди Мария опита хитър прехвърлящ удар, но Тим Хауърд с прекрасна намеса успя да опази вратата си. В 61-ата минута обаче Евертън успя да намали резултата. При едно центриране в наказателното поле Нейсмит свали с глава за Йелавич, който от воле успя да промуши топката във вратата за 1:2.

До края Реал имаше инициативата и в 66-ата минута Хесе Родригес премина през цялата защита на съперника, излезе на стрелкова позиция, но от близо ударът му бе спасен блестящо от Хауърд. В 73-ата минута пък Ди Мария имаше нов добър шанс но не успя да порази вратата.

В крайна сметка срещата завърши при този резултат и Реал записа нов успех в турнира след победата над ЛА Галакси.

Евертън - Реал (М) 1:2
0:1 Роналдо (17)
0:2 Йозил (31)
1:2 Йелавич (61)

ЕВЕРТЪН: Хауърд, Коулмън (Стоунс 82), Ягиелка, Дистен, Бейнс (Овиедо 82), Осмън, Хейтинга (Гибсън 67), Фелайни (Баркли 67), Коне (Йелавич 46), Миралас (Делофеу 82)

РЕАЛ: Касийяс (Лопес 46), Пепе, Рамос (Начо 46), Марсело (Коентрао 46), Арбелоа (Карвахал 46), Кедира, Модрич (Касемиро 46), Иско (Ди Мария 46), Йозил (Черишев 86), Роналдо (Хесе 60), Бензема (Кака 77)