Реал Мадрид не допусна изненада срещу бившия тим на Бекъм (видео + галерия)

Испанският гранд Реал Мадрид победи с 3:1 Лос Анджелис Галакси в мач от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Срещата беше първа и за двата отбора в състезанието, в което участват още 6 от най-силните европейски отбори. Единственият американски представител игра достойно срещу "Белия балет", но разликата в класите бе видима. С два гола на Карим Бензема (15, 74) и попадение на Анхел ди Мария (51) Реал стигна до успеха. Почетният гол за бившия тим на Дейвид Бекъм бе дело на Виляреал в 63-ата минута.

"Белите" поведоха в резултата в 15-ата минута, когато аржентинското крило Анхел ди Мария, получи хубав пас от португалската суперзвезда Кристиано Роналдо и с удар отблизо опъна мрежата.

Шест минути след почивката френският нападател Карим Бензема се възползва по най-добрия начин от великолепно извеждащо подаване на новото попълнение Франсиско Аларкон - Иско и удвои аванса на испанския гранд в резултата.

Гостите все пак върнаха едно попадение в 63-ата минута, когато Хосе Виляреал получи топката пред дъгата на наказателното поле, нахлу в пеналтерията и с чудесен изстрел порази вратата на мадридчани.

Точка на спора в 74-ата минута сложи отново Бензема, който този път се разписа с глава след центриране на Ди Мария.

Следващият съперник на тима на Карло Анчелоти е английският Евертън, докато ЛА Галакси ще премери сили с италианския шампион Ювентус.

РЕАЛ МАДРИД - ЛОС АНДЖЕЛИС ГАЛАКСИ 3:1 (1:0)
1:0 Ди Мария (15)
2:0 Бензема (51)
2:1 Виляреал (63)
3:1 Бензема (75)

РЕАЛ МАДРИД: Диего Лопес (78-Хесус), Карвахал (78-Касадо), Матeос, Пепе (46-Начо), Черишев, Каземиро, Модрич (73-Кедира), Иско (73-Йозил), Ди Мария, Кака (62-Мората), Роналдо (46-Бензема)

ЛА ГАЛАКСИ: Роуи, Франклин (73-Сорто), Де ла Гарса (61-Мейер), Леонардо (46-Опаре), Дънивант (73-Кочрейн), Хименес (46-Роджърс), Жуниньо (46-Мастроени), Сарвас (46-Гарсия), Зардес (61-Стивънс), Виляреал (73-Хофман), Макбийн (61-Ръг)

ЖЪЛТ КАРТОН: Мората (Реал Мадрид - 80)