Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Монако натупа Лестър, Фалкао отново бележи (видео)

Отборът на Монако победи с 3:0 англисйкия Лестър в контрола, играна на стадиона на "лисиците" "Кинг Пауър". Монегаските се върнаха към победите след две загуби от германските Фортуна (Дюселдорф) - 2:3 и Аугсбург - 0:1 в предсезонната си подготовка. В първата си контрола играчите на Клаудио Раниери пък разбиха с 11:0 аматьорите от Каския. Автори на попаденията днес бяха Лавин Курзава, Радамел Фалкао и Марсел Тисеран.

Резултатът бе открит още в шестата минута, когато Лайвин Курзава засече с глава центриране от корнер на Жоао Моутиньо. В 38-ата минута звездата на тима Радамел Фалкао вкара втория си гол в контролите, след като бе оставен сам на задната греда при едно центриране на Андреа Раджи и удвои. Пет минути преди края на мача младият Марсел Тисеран отбеляза първия си гол за отбора, след като бе изведен на позиция от елегантен пас на капитана Валентен Жермен.

Последната контрола на монегаските е на трети август срещу Тотнъм. Седмица по-късно тимът стартира шампионата в Лига 1 с гостуване на Бордо.

Титулярите на МОНАКО: Субашич, Раджи, Курзава, Карвальо, Абидал, Тулалан, Обади, Моутиньо, Окампос, Ферйера Карако, Фалкао

ЛЕСТЪР - МОНАКО 0:3
0:1 Курзава (8)
0:2 Фалкао (38)
0:3 Тисеран (85)