Четиримата българи в Амкар излязоха начело в Русия

Четирима българи изиграха пълни 90 минути за Амкар при равенството 1:1 като гост на Терек в среща от втория кръг на руското първенство. Петър Занев, Захари Сираков, Георги Пеев и Благой Георгиев се представиха на ниво и допринесоха за точката в Грозни, която качи Амкар на върха в класирането с равни точки - по 4, с Локомотив (Москва), Динамо (Москва) и Кубан на Ивелин Попов.

Занев получи жълти картон през второто полувреме за фаул срещу Кану. Най-долен след двубоя беше старши треньорът на Амкар Станислав Черчесов, който неотдавна беше уволнен от Терек.

Резултата в срещата откри Игор Лебеденко в 12-ата минута. Той получи топката от Олег Иванов, промъкна се мжду трима защитници и технично насочи топката в мрежата. Публиката на домакините очакваше убедителна победа, но през второто полувреме футболистите на Амкар се активизираха и стигнаха до точката. изравнителното попадение отбеляза ветеранът Мартин Якубко в 59-ата минута след центриране от фаул на Константин Василиев и точен удар с глава.

В следващия кръг Амкар гостува на Краснодар, а Терек приема Рубин в кавказкото дерби.