Два гола на Пеев и победа за Амкар в мач с шестима българи (видео)

Бившият национал Георги Пеев вкара и двата гола за победата на Амкар срещу новака Том с 2:0 в първия кръг на Премиер лигата. Пеев реализира две дузпи в първите 10 минути, а в грешник за гостите се превърна защитникът Владимир Риков. Преотстъпеният от Динамо (Москва) бранител фаулира Благой Георгиев в наказателното поле още преди да е изтекла една минута и Пеев откри резултата от бялата точка. Малко по-късно пък Риков спря с ръка на голлинията удар с глава на Мартин Якубко, за което получи втори жълт картон от рефера Алексей Есков, а Пеев отново простреля вратаря на Том Младен Божович.

За първи път шестима българи бяха титуляри в мач от руското първенство. Освен Пеев и Благо Георгиев, за Амкар играха Захари Сираков и привлеченият това лято Петър Занев. В състава на Тoм личаха имената на Пламен Николов и дебютантът Живко Миланов, който след почивката получи жълт картон за високо вдигнат крак.

След ударното начало домакините намалиха темпото, а отборът на Том стигна до първото си голово положение след половин час игра, когато Сергей Нарубин със сетни сили изби шут на Валерий Сорокин.

През второто полувреме Благой Георгиев се опита да изненада Божович с далечен изстрел, но стражът на гостите внимаваше. Живко Миланов пък се запомни с хубаво центриране към резервата Еуген Сидоренко, но той прати топката в аут.

След тази победа Амкар оглави класирането с по-добра голова разлика от Ростов, а Георги Пеев и Артьом Дзюба са единствените футболисти с два гола след досега изиграните мачове от първия кръг.