Официално: Италия - Русия и България - Бразилия са 1/2-финалите в Световната лига

Италия - Русия и България - Бразилия са официално двата полуфинала в тазгодишната Световна лига. Това стана ясно след изиграването на последните два мача в групите на финалите в Мар дел Плата тази нощ.

Волейболистите на "Скуадра адзура" завършиха първи в Група "D", след като надделяха над домакините от Аржентина с 3:1 гейма и помогнаха на България също да продължи напред. Така италианците се класираха в Топ 4 на Лигата за първи път от 2004 година насам, когато печелят сребърните медали. На полуфинала Италия ще спори с олимпийския шампион Русия, който остана втори в Група "Е" след Бразилия. Руснаците са отново във финалната четворка, след като миналата година даже не се класираха за финалите в София, и имат шанс да спечелят титлата едва за втори път в историята си. Двата тима бяха заедно и в една предварителна група, като тогава си размениха по една победа.

В другата полуфинална среща един срещу друг ще излязат България и Бразилия. Момчетата на Камило Плачи остаха втори в Група "D" с 3 точки след 1 победа и 1 загуба и се класираха за полуфиналите нса Световната лига за втори пореден и общо пети път в историята си. "Селесао" пък завърши първи в Група "Е" след драматична загуба от Русия с 2:3 и победа над Канада с 3:0 и отново е в голямата четворка след 2011 година. Двата тима бяха заедно и в една предварителна група, като тогава Бразилия победи на два пъти у дома България с по 3:1 гейма.

Интересно е, че същите четири отбора играха на полуфиналите и на Олимпиадата в Лондон през 2012 година, но тогава Италия беше срещу Бразилия, а Русия срещу България. Първи по програма ще бъде полуфинала Италия - Русия тази вечер от 22,30 часа българско време, а след това ще бъде срещата между България и Бразилия от 02,00 часа българско време през нощта. И двата мача ще бъдат давани пряко по TV7.