Ирак и Гана на полуфинал на СП до 20 години

Отборите на Ирак и Гана се класираха на полуфинали на Световното първенство по футбол за младежи (до 20 години) след драматични развръзки в последните два четвъртфинала. Иракчаните елиминираха отбора на Република Корея с 5:4 при дузпите, след като мачът в редовното време завърши 2:2, а след продълженията вече беше 3:3. Гана пък спечели с 4:3 след 120 минути игра срещу отбора на Чили.

Иракчаните на три пъти повеждаха в резултата, като два гола в игровото време реализира нападателят Фархан Шакор, разписал се в 42-ата минута за 2:1 и в 118-ата за 3:2. Той вкара и победната пета дузпа, след като преди това вратарят Мохамед Хамеед спаси удара на Ли Чан-гун от Република Корея. На четвъртфинала Ирак отстрани Парагвай с 1:0 след попадение отново на Шакор, който тогава вкара в продълженията. Тимът обаче има традиции в този турнир, тъй като през 1998-а година достига до четвъртфинал. Сега обаче ще играе с Уругвай за място на финала. Сега мачът с корейците премина през много обрати и две минути преди края на продълженията Ирак водеше с 3:2. Буквално с последния удар в мача обаче Юн Хюн-Чул изравни. Той изстреля топката от 25 метра, тя се отби в защитник на Ирак и не остави шанс за вратаря Хамеед.

Драма имаше и в другата среща от снощи между Гана и Чили, като буквално в последните секунди Ебенезер Асуфия осигури успеха на Черните звезди с 4:3. Редовното време завърши 2:2, а чилийците излязоха напред с гол на Анхело Енрикес в 98-ата минута. В 113-ата Сейду Сайфу изравни, а удар с глава на Ебенезер осигури успеха на Гана. Тимът спечели турнира през 2009-а година, а сега ще спори с Франция за място на финала.