Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:1

Ирак и Хърватия спечелиха съответно групите Е и F на СП за младежи до 20 години

Ирак спечели първото място в група "Е" на световното първенство по футбол до 20 години в Турция. В последен кръг от груповата фаза иракският отбор спечели с 2:1 срещу състава на Чили. Махди Камил откри резултата след четвърт час игра, но в 29-ата минута Фелипе Мора възстанови равенството. Ирак достигна до успеха в 67-ата минута чрез Саиф Салман. Отборът е на първо място в групата с актив от 7 точки. На втора позиция е Чили с 4 точки. В първия кръг на директните елиминации Ирак ще играе срещу Парагвай, докато Чили ще срещне Хърватия.

В другата среща от група "Е" Египет победи Англия с 2:0, но не успя да се класира за осминафиналите. Англичаните напускат шампионата на планетата с едва две спечелени точки.

В група "F" Уругвай победи Узбекистан с 4:0. Федерико Асеведо, Николас Лопес, Даниел Бенедети и Рубен Бетансорт бяха точни в полза на "урусите", които заеха второто място в групата с актив от 6 точки. Следващият съперник на Уругвай ще бъде Нигерия.

В другата среща от тази група Хърватия надигра Нова Зеландия с 2:1 и спечели първата позиция със 7 точки. Във фазата на директните елиминации хърватите ще играят срещу Чили. Узбекистан има 4 точки на трето място и също продължава на
осминафиналите, където ще срещне Гърция. Нова Зеландия отпадна от световното първенство без нито една спечелена точка.

Последен кръг от груповата фаза на световното първенство по футбол за младежи до 20 години: