БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Лош край за Куба в Световната лига - 1:3 срещу Иран

Волейболистите от националния отбор на Куба завършиха по най-лошия начин участието си в Световната лига - със загуба. Кубинците, които миналата година спечелиха бронзовите медали в Лигата, отстъпиха у дома на Иран с 1:3 (25:22, 20:25, 18:25, 22:25) във втория мач между двата тима от 6-ия кръг в Група "В", игран тази сутрин пред около 8000 зрители в зала "Сиудад Депортиво" в столицата Хавана.

По този начин Куба завърши на последното 6-то място в групата с 4 точки след само една победа и 9 загуби. Иранците, които са водени от легендария треньор Хулио Веласко, пък са 5-ти с 12 точки след 4 победи и 4 загуби, като имат да изиграят и два мача срещу Германия следващия уикенд.

Двата отбора тръгнаха равностойно, но все пак Иран успя да дръпне с 8:5. Благодарение на страхотната подкрепа на феновете в залата домакините успяха да обърнат до 16:15, след което взеха и гейма с 25:22 след блокада на Давид Фиел. Въпреки, че започнаха с няколко грешки от сервис, кубинците поведоха в началото на втората част с 8:6. Постепенно "персите" наложиха своята игра, обърнаха до 16:13 в своя полза, след което затвориха гейма при 25:20. Момчетата на Хулио Веласко продължиха със силната си игра и в третия гейм, като дръпнаха с 8:6 и 16:12. Последва серия от пет поредни аса на Рахман Давуди, с което резултатът стана 21:12. Независимо от усилията на домакините да изравнят чрез силната си блокада, иранските волейболисти спокойно спечелиха гейма с 25:18. Иран продължи да играе по същия начин и в четвъртата част, която взе с 25:22, а с това и крайната победа с 3:1.

Най-полезен за "персите" стана Амир Гафур с 19 точки (4 блока и 56% ефективност в атака), а Рахман Давуди (1 блок, 5 аса, 45% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) добави още 15 точки за победата. За домакините от Куба Давид Фиел реализира 16 точки, включително и невероятните 10 блока!!!, с колкото завърши и Йордан Бисет.
КУБА: Лиан Сем Естрада, Роландо Сепеда 13, Абрахан Алфонсо 4, Давид Фиел 16, Йордан Бисет 16, Исбел Меса 8 - Кейбел Гутиерес-либеро (Густаво Лейва, Данхер Кинтана 4, Райдел Фундора 4)
Старши-треньор: Орландо Блекууд
ИРАН: Саейд Маруфлакрани 2, Мохамад Мусави 12, Амир Гафур 19, Рахман Давуди 15, Армин Ташакори 1, Алиреза Мобашери 12 - Фархад Зариф-либеро (Шахрам Махмуди 3, Мехди Махдави 1, Адел Голами 1, Хамзех Зарини 1)
Старши-треньор: Хулио Веласко.