Меси би Неймар с 8:5, бразилецът вкара от 40 метра (видео)

Новите съотборници в Барселона Лионел Меси и Неймар излязоха един срещу друг тази сутрин в перуанската столица Лима. Приятелите на Лео надвиха Останалия свят, воден от бразилския талант, с 8:5 в контрола с названието "Дуела на гигантите". Неймар обаче реализира най-красивия гол в мача, прехвърляйки Муслера от 40 метра.

Аржентинският феномен откри резултата в 11-ата минута, реализирайки попадение в мрежата на бившия централен защитник Марко Матераци. Световният шампион от 2006 година застана на вратата, докато националният вратар на Бразилия Жулио Сезар игра като централен бранител. В 13-ата Даниел Алвеш удвои преднината, а в 24-ата точен за класически аванс беше Пабло Освалдо. На почивката резултатът беше 5:0 след голове на Меси (37) и Пабло Аймар (41).

В 51-вата Гастон Рамирес вкара първия гол за Останалия свят. В 54-ата Неймар се разписа за 5:2, след като в 39-ата минута изпусна дузпа. Есекиел Лавеци се разписа на два пъти. Даниел Алвеш смени отбора през второто полувреме и се разписа за Останалия свят от дузпа. В 74-ата отново Неймар се отличи с попадение с удар от 40 метра, изненадал Муслера. Меси напусна срещата в 66-ата минута, а Неймар я доигра.

Снимки: Getty Images/Guliver