Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Въпреки паданията Ферер продължава в Лондон

Поставеният под номер 4 в основната схема Давид Ферер преодоля първия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис, след като записа успех с 6:1, 4:6, 7:5, 6:2 срещу представителя на Аржентина Мартин Алунд. Така в следващата фаза на "Уимбълдън" той ще се изправи срещу сънародника си от Испания Роберто Баутиста Агут, който елиминира в три сета Теймураз Габашвили (Русия) - 6:3, 6:4, 7:6(3).

Ферер определено не изигра най-лесния си мач, като допълнително затруднениe за него бяха паданията и опасенията от евентуални травми. Първият по-сериозен инцидент стана в средата на втория сет при 4:3 за 101-вия в света Алунд и въпреки че Ферер не поиска намесата на терапевт, той загуби частта с 4:6. Болките в десния крак обаче не попречиха на световния номер 4 да си върне инициативата и след един пробив той си осигури третия сет. В четвъртата част, която продължи само 24 минути, Ферер реализира два пробива. В петия гейм обаче испанецът отново се подхлъзна на основната линия и този път пострада левият му глезен. Това не промени развоя на мача и той стигна до успеха след 2 часа и 9 минути игра на централния корт в "Ол Ингланд Клъб".

С убедителна победа в първия кръг участието си на "Уимбълдън" започна и седмият в схемата Томаш Бердих. Чехът, който е финалист от изданието през 2010 година, се справи с Мартин Клизан (Словакия) с 6:3, 6:4, 6:4. Номер 9 в схемата Ришар Гаске (Франция) изоставаше със сет, но все пак победи с 6:7(2), 6:4, 7:5, 6:4 испанеца Марсел Гранойерс. Така Гаске ще срещне във втория кръг Го Соеда (Япония).