Прандели доволен от второто полувреме

Селекционерът на Италия Чезаре Прандели остана доволен от представянето на неговия отбор през второто полувреме при загубата с 2:4 от Бразилия за Купата на конфедерациите. Според него играчите му са проспали първата част, но през втората са показали доста по-голямо желание и характер и е заслужавал да стигне до равенство в мача.

"През първото полувреме не показахме нищо. Направо го проспахме. За сметка на това през втората част демонстрирахме много повече желание и характер. Доволен съм от реакцията на отбора. Вижда се, че продължаваме да израстваме. Мисля, че заслужавахме да стигнем поне до равенството. Във физическо отношение се справихме добре и имахме достатъчно сили в края на мача. Наложи се обаче да направя няколко принудителни смени и това обърка плановете ни. Чак след почивката схемата ни проработи. Сега се очаква да срещнем Испания на полуфинал, но именно такива мачове ще помогнат на отбора ни да израства. Испания е най-добрият отбор в света, така че трябва да се възстановим добре и да покажем какво можем", заяви Прандели.