Шарапова с нова крачка към защитата на титлата на "Ролан Гарос"

Защитаващата титлата си Мария Шарапова се класира за 1/4-финалната фаза на Откритото първенство на Франция след победа с 6:4, 6:3 срещу представителката на САЩ Слоун Стивънс. Поставената под номер 2 в основната схема Шарапова сложи край на спора след час и 29 минути игра на централния корт "Филип Шатрие", а в следващия си двубой ще се изправи срещу победителката от срещата между Джейми Хемптън (САЩ) и 18-ата в схемата Йелена Янкович (Сърбия).

Шарапова, която има четири титли от Големия шлем в кариерата си, осъществи пробив за 4:3 в първия сет. Това се оказа напълно достатъчно рускинята да спечели сета след 37 минути игра. Втората част бе по-оспорвана и с повече напрежение. 26-годишната Шарапова започна с ранен пробив, но във втория гейм самата тя изпусна подаването си. Световната номер 2 имаше два брейкпойнта в третия гейм, но не се възползва от тях. Все пак в петия гейм Шарапова не сгреши и проби сервиса на съперничката си. Заемащата 17-ото място в световната ранглиста Стивънс се пропука още веднъж - за 3:6, като по този начин миналогодишната шампионка продължава похода си към втора титла в Париж.

Рускинята завърши мача с един ас и една двойна грешка. Шарапова се отчете и със 17 печеливши удара и 20 непредизвикани грешки. От своя страна, 20-годишната Стивънс остави в статистиката една директна точка от сервис, но и 4 двойни грешки. Американката записа срещу името си 15 уинъра и 25 непредзивикани грешки. Това бе трети мач между двете тенисистки и трета победа за Шарапова.