Федерер обърна Симон за победа №900

Поставеният под номер 2 в основната схема Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Федерер се наложи над представителя на домакините Жил Симон с 6:1, 4:6, 2:6, 6:2, 6:3 за 2:59 часа.

31-годишният швейцарец, който е шампион от 2009-та година, наниза 9 аса и 60 печеливши удара в срещата, но направи и 56 непредизвикани грешки. Федерер започна стабилно мача, но след това настъпи спад в играта му и Симон спечели втория и третия сет.

В решителната пета част швейцарецът поведе с пробив с 3:0 и до края нямаше проблеми. На четвъртфиналите Федерер ще играе с друг французин - номер 6 Жо-Вилфред Цонга.

Успехът срещу Симон беше изключително важен за Федерер, който постигна наведнъж няколко рекорда. Това беше неговата победа №900 във веригата на ATP. Той се изравни с Никола Пиетранджели и Гийермо Вийас по брой победи на "Ролан Гарос" - 58. Освен това швейцарецът удължи собствената си рекордна серия от поредни четвъртфинали на турнири от Големия Шлем на цели 36. Федерер не е отпадал на 1/8-финал от 2004 година насам, когато беше отстранен от Густаво Куертен. Освен това закръгли на 40 общия брой четвъртфинали на най-високо ниво, а пред него е само Джими Конърс с 41.