Джокович загуби сет, но елиминира Колшрайбер (видео)

Световният №1 Новак Джокович загуби първия си сет от наалото на "Ролан Гарос", но се класира за четвъртфиналите на втория за годината турнир от "Големия шлем". 26-годишният сърбин надигра поставения под №16 в схемата Филип Колшрайбер с 4:6, 6:3, 6:4, 6:4 и ще срещне в спор за място на полуфиналите друг представител на Германия - Томи Хаас. Последният помете по-рано днес Михаил Южни (Русия) с 6:1, 6:1, 6:3. През 2009 година Колшрайбер сензационно разгроми Джокович с 3:0 в третия кръг на "Ролан Гарос", но днес силите му стигнаха само за сет. Джокович, от своя страна, направи още една крачка към нов финал в Париж, след като миналата година загуби в директния сблъсък за трофея от седемкратния шампион Рафаел Надал. Тази година двамата могат да се срещнат още на полуфиналите.

С днешната си победа Джокович се класира на 16-ия си пореден четвъртфинал в турнирите от "Големия шлем". Припомняме, че в третия кръг Ноле отстрани с 6:2, 6:2, 6:3 най-добрия български тенисист Григор Димитров.

В първия сет Джокович показа колебания и допусна пробив петия гейм, което позволи на Колшрайбер да поведе с 3:2. Германецът запази аванса си от един пробив в сета и затвори първата част след 38 минути игра. Във втория сет обаче Джокович взе рано инициативата, реализира пробив в четвъртия гейм и поведе с 4:1, а малко по-късно изравни резултата в сетовете. Третата част отново започна с ранен пробив за Ноле - този път за 2:1. Джокович не позволи на съперника си да се върне в третия сет, а в четвъртия реализира спечели 3 поредни гейма след 2:2 и при 5:2 сервираше за мача. Колшрайбер не се предаде, върна един пробив и след това намали изоставането си на 4:5, но в десетия гейм Джокович бе максимално концентриран и сложи точка на спора.