Серина и Федерер с експресни победи в Париж

Поставената под номер 1 в основната схема Серина Уилямс постигна скоростна победа в третия кръг на Откритото първенство на Франция, след като надделя за 61 минути срещу Сорана Кърстя (Румъния) с 6:0, 6:2. Американката, която има една титла от "Ролан Гарос" през 2002 година, очаква в следващата фаза спечелилата сблъсъка между Петра Четковска (Чехия) и 15-ата в схемата Роберта Винчи (Италия).

Серина бе безмилостна в първия сет и не даде нито гейм на съперникчката си. Нещо повече - по-малката от сестрите Уилямс бе непоколебима при собствените си подавания в тази част и съперничката и не стигна до брейкпойнт. Така след само 23 минути игра световната номер 1 спечели първия сет. Във втората част носителката на 15 титли на сингъл от Големия шлем реализира два пробива, които бяха повече от достатъчни за класирането й на 1/8-финалите. Серина завърши мача с 3 аса, 13 печеливши удара и 16 непредизвикани грешки. Поставената под номер 26 в схемата Кърстя не направи нито една директна точка от сервис, уинърите й бяха 3, а непредизвиканите грешки - 19.

Рекордьорът по титли от "Голямата четворка" Роджър Федерер също не срещна особени трудности в двубоя си от третия кръг срещу номер 30 в схемата на турнира Жулиан Бенето (Франция). 31-годишният швейцарец изостана с ранен пробив в началото на мача, но постепенно намери ритъма си и не даде шанс на съперника си до края - 6:3, 6:4, 7:5. Поставеният под номер 2 в схемата Федерер осъществи два пробива в първата част и по един във втория и третия сетове. Така след час и 31 минути бившият лидер в световната ранглиста си осигури сблъсък на 1/8-финалите срещу победителя от мача между 18-ия в схемата Сам Куери (САЩ) и 15-ия поставен Жил Симон (Франция).

Третия кръг във френската столица преодоля и номер 4 в схемата Давид Ферер. Той се справи със сънародника си от Испания Фелисиано Лопес, надигравайки го с 6:1, 7:5, 6:4. Ферер очаква в следващия си двубой Милош Раонич (Канада) или Кевин Андерсън (Южна Африка). Още един испанец напусна надпреварата, но във втория кръг. Фернандо Вердаско отстъпи с 6:7(3), 1:6, 6:3, 7:5, 6:8 в здрава битка срещу 8-ия в схемата Янко Типсаревич (Сърбия). Двубоят продължи 4 часа и 34 минути, а Типсаревич ще се изправи в третия кръг срещу Михаил Южни (Русия). Деветият в схемата Станислас Вавринка пък победи Орасио Себайос с 6:2, 7:6(2), 6:4, а в третия кръг среща 21-ия поставен Йержи Янович.