Футболисти, ръководители и фенове на Левски отбелязават 81 години от рождението на Гунди

Надал срещу Фонини в третия кръг на "Ролан Гарос"

Седемкратният шампион от "Ролан Гарос" Рафаел Надал записа нова победа във втория за годината турнир от Големия шлем. Испанецът заслужи място в третия кръг в Париж, след като се наложи с 4:6, 6:3, 6:3, 6:3 срещу заемащия 35-ото място в световната ранглиста Мартин Клижан (Словакия). Така поставеният под номер 3 в основната схема Надал ще мери сили в следващата фаза с Фабио Фонини (Италия).

Както и в мача си от първия кръг срещу Даниел Брандс, и днес Рафа започна колебливо срещата. 26-годишният испанец допусна порбив в седмия гейм на първата част и загуби сета с 4:6 след 40 минути игра. След това обаче световният номер 4 установи контрол в мача. Рафа поведе с 4:0 след два бързи пробива във втората част и въпреки че 23-годишният му съперник върна единия, испанецът все пак спечели сета с 6:3. В третата част отново бившият номер 1 в света пръв взе подаването на опонента си, като това се случи за 2:1. В шестия гейм Клижан имаше два брейкпойнта, но не се възползва от тях. Надал нанесе нов удар по самочувствието на словака с още един пробив за 6:3, с което си осигури и третия сет.

Четвъртата част започна с размяна на пробиви - първо за Надал, след това за Клижан и в крайна сметка отново за испанеца, който поведе с 3:1. Рафа затвърди доминацията си с нов пробив на нула за 5:1, но веднага след това и самият той изпусна подаването си на нула. Това не повлия на крайния изход на срещата. В осмия гейм Краля на клея пропусна мачбол, но поправи грешката в собствения си сервис гейм за 6:3. Така Надал записа първата си победа срещу Клижан след 2 часа и 44 минути.

Представителят на домакините Ришар Гаске също продължава в третия кръг на надпреварата. Поставеният под номер 7 в схемата тенисист се наложи с 6:3, 6:3, 6:0 срещу Михал Пжисиежни (Полша). Така французинът ще срещне в следващата фаза Николай Давиденко. Руснакът спечели в три сета двубоя си срещу Денис Истомнин (Узбекистан) - 6:4, 7:5, 6:2.