Азаренка хвърли доста сили срещу тийнейджърка

Поставената под номер 3 в основната схема Виктория Азаренка преодоля втория кръг на Откритото първенство на Франция, след като победи с 6:4, 6:3 19-годишната Аника Бек (Германия). Двубоят продължи час и 47 минути, като бившата номер 1 в света определено имаше трудности срещу миналогодишната шампионка от "Ролан Гарос" при девойките.

Азаренка започна ударно мача и след три пробива направи резултата 5:0 в своя полза. Заемащата 62-ото място в световната ранглиста германка обаче върна единия пробив в шестия гейм, след което двубоят бе прекъснат заради дъжд във френската столица. Принудителната пауза сякаш се отрази зле на носителката на две титли от Откритото първенство на Австралия и Бек се възползва по най-добрия начин от това. Тийнейджърката направи пробив за 3:5, след което взе подаването си и в следващия гейм, намалявайки разликата до 4:5. В този напрегнат момент Азаренка се мобилизра, отрази още два брейкпойнта в десетия гейм и в крайна сметка спечели сета при свой сервис с 6:4 след 69 минути игра.

Бек спаси две точки за пробив в първия гейм на втория сет, но при следващото си подаване все пак се пропука - 1:2. Азаренка увеличи преднината си след нов пробив за 4:1 и така се доближи още повече до успеха в срещата. Представителката на Германия обаче не бе казала последната си дума и продължи да "измъчва" бившата лидерка в световната ранглиста. Бек реализира пробив за 2:4, но въпреки сериозната съпротива, която оказа и въпреки единия спасен мачбол, тя се предаде при 3:6. В третия кръг Азаренка ще мери сили с победителката от срещата между 31-ата в схемата Ализе Корне (Франция) и Силвия Солер-Еспиноса (Испания).

Поставената под номер 7 в схемата Петра Квитова нямаше проблеми срещу китайката Шуай Пън и я отстрани с 6:4, 6:3 след 73 минути игра. Съперничка на чехкинята в третия кръг ще бъде Джейми Хемптън (САЩ). Американката елиминира представителката на Словакия Анна Каролина Шмиедлова със 7:5, 6:2.