Волин с Петър Занев допусна поредна загуба

Бившият защитник на Литекс Петър Занев не можа да помогне на Волин (Луцк) да избегне поредната загуба през втория полусезон в първенството на Украйна. Българският бранител игра цял мач при домакинското поражение с 1:3 от Арсенал (Киев). Само в рамките на две минути Шарпар и Аржанов осигуриха солиден аванс на гостите от столицата. В 62-ата минута Аржанов се разписа за втори път и съвсем отчая Волин, а в 78-ата минута Суботич оформи крайното 1:3.

В класирането Волин е на 14-о място от 16 отбора с 25 точки. Шампионът Шахтьор (Донецк) разгроми с 5:0 Таврия и има аванс от 13 точки пред втория Металист (Харков). Динамо (Киев) надви с минималното 1:0 Иличевец, а по-рано днес Металург (Донецк) победи със същия резултат Ворскла.

ВОЛИН (ЛУЦК) - АРСЕНАЛ (КИЕВ) 1:3
0:1 Шарпар (20)
0:2 Аржанов (21)
0:3 Аржанов (62)
1:3 Суботич (78)

ДИНАМО (КИЕВ) - ИЛИЧЕВЕЦ 1:0
1:0 Аруна (16)

ВОРСКЛА - МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК) 0:1