Шалке се провали и отива на финал за участие в ШЛ (видео)

Играчите на Шалке 04 записаха разочароваща загуба у дома с 1:2 от Щутгарт в двубой от 33-ия кръг на Бундеслигата и вместо да отворят шампанското за класиране в Шампионската лига, сега те поставиха на карта класирането си за най-силния клубен турнир. След седмица "кралскосините" гостуват на Фрайбург, който е само на една точка зад тях. Този мач се превръща в своеобразен финал на битката за четвъртата позиция, която праща в квалификациите за ШЛ. Шанс за това място, поне на теория, има и шестият Айнтрахт (Франкфурт), но той трябва да бие Волфсбург поне с 5 гола разлика и да разчита на реми на стадиона във Фрайбург.

Двете попадения за Щутгарт на "Фелтинс Арена" бяха отбелязани от Ведад Ибишевич (24 и 66). В последните секунди Георг Нийдермайер си вкара автогол, но това беше всичко.

Иначе Шалке можеше да поведе още в първата минута. Мишел Бащош подаде към Рафаел, който стреля опасно от 15 метра, но опитът му мина на сантиметри от дясната греда на Свен Улрайх.

Противно на очакванията постепенно гостите взеха инициативата в срещата. Така в 24-ата минута дежурният голмайстор за "швабите" Ибишевич изведе гостите напред в резултата. Ибрахима Траоре нахлу отляво в наказателното поле и подаде успоредно към босненеца, който със силен изстрел отблизо наказа Тимо Хилдебранд.

В началото на второто полувреме отново бразилското дуо Рафаел-Мишел Бащош можеше да се прояви, но не успя. Първият подаде към отдадения под наем от френския Лион играч, който стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му мина отново на близко разстояние от страничния стълб.

В 66-ата минута Ибишевич отбеляза втори гол след хубав пас на Кристиан Гентнер и така остави битката за зона ШЛ неясна до край. Нийдермайер само оформи крайното 1:2 с автогол в края.