Фрайбург мечтае за Шампионската лига

Отборът на Фрайбург е на път да постигне невероятен успех в клубната история и да се класира за плейофите на Шампионската лига. Тимът от Югозападна Германия победи с 2:1 Гройтер Фюрт в мач от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата и така в последния ден на шампионата посреща Шалке 04 в директна битка за четвъртото място. Фрайбург е с една точка по-малко от Шалке и ако вземе три в директния двубой, ще се класира за ШЛ.

Победата над вече изпадналия Фюрт дойде изключително трудно и драматично, тъй като в последната минута на мача домакините пропуснаха да изравнят за 2:2 от дузпа. Резултатът бе открит от Гройтер Фюрт още в третата минута, когато Матиас Цимерман се разписа и до средата на втората част домакините водеха в резултата. В 69-ата обаче Жонатан Шмидт изравни, а 12 минути преди края Макс Крюзе даде преднина за Фрайбург. В последната минута на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа, но Никола Джурджич пропусна и остави безценната победа за гостите.

Така Фрайбург има 51 точки на пета позиция. Шалке е една повече на четвърто място. Гройтер Фюрт остава на дъното с 21 точки и изпадна още преди кръг.