Бремен си отдъхна: Вердер се спаси (видео)

Вердер (Бремен) се спаси от срамно изпадане във Втора Бундеслига, след като кръг преди края завърши 1:1 с Айнтрахт (Франкфурт) у дома. Резултатите на останалите конкуренти на дъното облагодетелстваха тима на Томас Шааф и той вече е на 4 точки от чертата.

Феноменалният този сезон Кевин де Брюн вкара за бременци в 22-ата минута, а Сръджан Лакич изравни за гостите в 51-ата минута. При атаката за гола на Айнтрахт обаче имаше засада, която съдиите пропуснаха да маркират.

Айнтрахт пък пропусна да си гарантира участие в европейските клубни турнири. В последния кръг "червено-черните" приемат Волфсбург и се нуждаят от една точка, за да бъдат недостижими на шестото място за Хамбургер ШФ, който е на 2 точки назад и е с много лоша голова разлика - минус 10 гола, което се гледа първо при статукво в точките. Головата разлика на Айнтрахт е +3.

Футболистите на Армин Фее дори имат теоретична възможност да изместят Шалке 04 от четвъртото място, което праща в Шампионската лига. За тази цел те трябва да бият Волфсбург у дома с поне 5 гола разлика, а по същото време "кралскосините" и Фрайбург, който е другият кандидат за ШЛ, трябва да направят реми.