Рубин потрепери срещу удавника Мордовия

Драматичната загуба при гостуването на Анжи явно е оставила своя отпечатък върху футболистите на Рубин, които днес направиха слаб мач и едва победиха слабака Мордовия. Тимът от Казан спечели с 2:1 благодарение на резервата Владимир Дядюн. Нападателят вкара гол-шедьовър в 75-ата минута и помогна на домакините да излязат на 4-о място във временното класиране преди да се изиграят останалите мачове от 28-ия кръг на Премиер лигата.

Началото бе повече от добро за Рубин и Гьокдениз Карадениз откри още в 7-ата минута. Мордовия не се предаде и в края на полувремето изравни с попадение на Руслан Мухаметшин. Все пак, по-високата класа на домакините си каза думата и те стигнаха до победа, която запази шансовете им за класиране в евротурнирите. Мордовия пък е сигурен изпадащ и през следващия сезон ще играе в Първа дивизия.