Рубин се издъни в Самара за радост на Ивелин Попов

Изненадите в руската Премиер лига днес продължиха с поражението на Рубин с 1:3 при визитата на Криля Советов. По-рано пък изпадналият вече Алания надви с 1:0 съперника на казанци за участие в Лига Европа Динамо (Москва). Така печеливш на този етап се оказа националът ни Ивелин Попов, чийто Кубан запазва четвърта позиция кръг преди края и ако в последния си мач надвие Анжи у дома, ще щурмува евротурнирите.

С успеха си пък Криля Советов задмина Ростов, който вече е в зоната за бараж. Самарци имат 2 точки повече и след седмица гостуват на Терек, а Ростов приема шампиона ЦСКА (Москва).

Футболистите на Гаджи Гаджиев заслужено победиха Рубин, защото бяха по-добрият тим на терена. Все пак с голям принос за триумфа им е и централният защитник на гостите Сесар Навас, който сбърка фатално при два от головете. В 50-ата минута, при 1:0 за Криля Советов, испанецът се подхлъзна пред наказателното си поле и Иля Максимов с лекота вкара за 2:0. Преди това в 11-ата минута Луис Кабайеро беше открил резултата. Рубин се върна в срещата с хубав изстрел на Владимир Дядюн за 2:1 в 72-ата минута. В продължението на редовното време обаче, когато казанци търсеха изравняването, Навас направи дузпа, която отново Максимов превърна в гол за крайното 3:1.

През следващия уикенд Рубин трябва задължително да бие Краснодар и да се надява на грешки на Ростов, Спартак (Москва) и Динамо (Москва), за да се преборят за участие в Лига Европа.