Спартак (Москва) се изложи в последния си мач на "Лужники"

След като в миналия кръг сензационно отстъпи на аутсайдера Мордовия, днес Спартак (Москва) поднесе нов горчив хап на феновете си. Очакванията за лесен домакински успех срещу застрашения от изпадане Криля Советов не се оправдаха и отборът на Валерий Карпин стигна само до 1:1 срещу самарци. Публиката на "Лужники" бурно освирка любимците си, които са на 6-о място в класирането, но с мач повече от конкурентите си. Това означава, че има голам риск Спартак да пропусне евротурнирите - нещо, което със сигурност ще доведе до сътресения в най-популярния руски клуб.

Криля Советов поведе още в 8-ата минута с попадение на Пьотър Немов. Халфът се разписа по доста куриозен начин. Той получи дълъг пас от половината на гостите и с глава прехвърли излезлия неразчетено Андрей Дикан. До почивката спартаковци изравниха благодарение на Марек Сухи, който бе точен с глава след центриране от корнер на Хосе Мануел Хурадо. Малко по-късно гредата спаси вратаря на Криля Советов Сергей Веремко. През второто полувреме домакините атакуваха по-настървено и имаха няколко възможности за втори гол. най-чистата от тях пропиля Ари. Бразилецът преодоля Веремко, но ударът му беше изчистен от голлинията.

За Спартак това бе последният мач на "Лужники", където отборът приемаше съперниците си близо половин век. От новия сезон московският гранд ще домакинства на собствен стадион.

"Доволен съм от резултата. Почти през цялото време се отбранявахме, но издържахме. Спартак е нестабилен отбор, който играе на приливи и отливи", коментира след двубоя насатвникът на Криля Советов Гаджи Гаджиев.

Неговият тим е на 14-о място с 25 точки, колкото имат още Амкар, Волга и Ростов.