Уигън продължава борбата за спасението

Уест Бромич Албиън посрещна Уигън в среща от 36-ия кръг на Премиър лийг. Двата отбора имаха съвсем различни изходни позиции на старта на срещата. Домакините на Уест Бромич на практика не се борят за нищо, заемайки осмото място във временното класиране, на шесто точки от седмия Ливърпул и на пет от деветия Суонзи два кръга преди края. Гостите от Уигън пък продължават борбата си за оставане във Висшата лига и вече са само на две точки от спасителното 17-о място, което се заема от Съндърланд.

Играчите на Уест Бромич успяха да поведат, след като Шейн Лонг се разписа в 29-ата минута след центриране на Маркус Розенберг за 1:0. Малко по-късно Греъм Доранс извърши нарушение срещу Шон Малоуни, а потърпевшият се опита да удвои от прекия свободен удар, но Роблес се намеси решително. Само две минути по-късно гостите успяха да възстановят развенството 1:1, след като Аруна Коне прати топката в мрежата след центриране на Жан Босежур.

Второто полувреме започна вихрено, като първо домакините успяха да отбележат още в 50-ата минута. Пробив на Греъм Доранс бе спрян непозволено от Жан Босежур. От последвалото центриране в наказателното поле се възползва централния защитник Гарет Макоули, който прати топката с глава в мрежата (2:1).

Играчите на Роберто Мартинес достигнаха до ново равенство в 58-ата минута, когато влезлия само три минути по-рано Джеймс Макартър прати топката в мрежата след ново центриране на Шон Малоуни. Играчите на Уигън се добраха до изключително важна победа след гол в 80-ата минута, когато след нов пробив, игралия много активно Шон Малоуни центрира в наказателното поле, където над всички се оказа Калъм Макманамън и прати топката за трети път зад Бен Фостър.