И вторият изпадащ е ясен, Миньор остава в играта

Миньор (Перник) разби Етър с 3:0 като символичен гост в Сливен в среща от 24-ия кръг на "А" група, с което възвърна шансовете си за спасение. "Чуковете" са само на една победа от Локомотив (София), който е първият тим над чертата. За "виолетовите" пък вече е ясно, че ще последват Монтана в "Б" група, тъй като са на 7 точки от спасителния бряг. Има вероятност тимът да напусне надпреварата още по-рано, ако турското ръководство все пак изпълни заканата си да извади отбора от шампионата. По принцип и днешният мач беше под сериозно съмнение, тъй като етърци мислеха да излизат от първенството заради съдийски произвол, както те се обосновават. Заради пълната каша около клуба наставникът Сердар Даят дори не се появи на двубоя. Още след миналата среща той си замина за Турция и изглежда няма да се връща. Вместо него като старши треньор беше записан асистентът му. Григор Петков.

За статистиката Миньор стигна до успеха в Сливен след два гола на Томислав Павлов и един на Салас Окечукво. Халфът откри от дузпа в 34-ата минута, а в 71-ата минута вкара за 2:0 след пас на резервата Якосонго Джиби. Малко след това Павлов удари и греда, а в 82-ата минута Салас Окечукво оформи крайното 3:0 след асистенция на Александър Александров.

Това е първа победа за перничани на чужд терен през този сезон в елита.

Точно 57 зрители имаше на стадион "Хаджи Димитър" при първия съдийски сигнал, като четирима от тях бяха ултраси на Миньор.