Футболната асоциация започна разследване срещу Луис Суарес

Футболната асоциация на Англия (ФА) започна разследване срещу Луис Суарес, след като нападателят на Ливърпул ухапа по ръката Бранислав Иванович от Челси в неделната среща от Висшата лига на "Анфийлд". Инцидентът през второто полувреме на срещата не беше забелязан от главния арбитър Кевин Френд, но ФА се самосезира по видеозапис от срещата.

"Поведението на Суарес е неприемливо. Подобна брутална проява е недопустима. ФА смята, че стандартното наказание от три мача за грубо нарушение, което се налага по принцип, е недостатъчно в този случай", се казва в съобщение на централата.

Суарес, който отбеляза изравнителното попадение в 96-ата минута на мача за крайното 2:2, се извини на Иванович и беше глобен от Ливърпул. Уругваецът ще се яви на изслушване в Дисциплинарната комисия в сряда.

Снимка: Getty Images/Guliver