С гол в 97-ата минута "канибалът" Суарес лиши Челси от успех при завръщането на Бенитес (видео)

С гол в 97-ата минута Ливърпул стигна до зрелищно равенство 2:2 с Челси при завръщането на Рафаел Бенитес на "Анфийлд". Оскар изведе гостите напред в 26-ата минута. В началото на второто полувреме по уникален начин се включи бившият играч на Челси Даниел Стъридж, който първо удари греда, а по-късно - в 52-ата минута, изравни резултата. Само пет минути след това обаче гостите отново излязоха напред, след като Еден Азар реализира точно дузпа, отсъдена за игра с ръка на Суарес, който впоследствие се замеси в поредния скандал в кариерата си, след като ухапа Бранислав Иванович в наказателното поле на гостите. В седмата минута на добавеното време именно уругваецът бе герой за Ливърпул, след като засече с глава центриране на Стъридж отдясно и донесе точката на мърсисайдци.

Рафаел Бенитес се завърна на "Анфийлд" за първи път, откакто напусна Ливърпул през юни 2010 година. Както се очакваше, привържениците на "червените" посрещнаха много топло испанеца, който бе видимо развълнуван от емоционалния момент.

Даниел Стъридж бе оставен на резервната скамейка за началото на сблъсъка срещу бившия си клуб, като вместо него в стартовия състав започна Стюарт Даунинг. Това бе и единствената промяна в селекцията на Брендън Роджърс в сравнение с тези, които стартираха при нулевото равенство с Рединг.

Бившата звезда на Ливърпул Фернандо Торес започна като титуляр за Челси, а Сесар Аспиликуета, Джон Оби Микел и Оскар стартираха вместо Джон Тери, Франк Лампард и Виктор Моузес, които играха в дербито с Фулъм през седмицата.

Още в 5-ата минута домакините, които започнаха много вдъхновено, можеха да открият резултата, след като Суарес изведе добре Глен Джонсън в наказателното поле, но десният бек на мърсисайдци не успя да стреля точно.

В 26-ата минута Оскар даде преднина на Челси, след като бе изпуснат от Джейми Карагър и засече с глава центриране на Хуан Мата от ъглов удар.

Малко след това Рейна, който не реагира добре и при гола, бе напът да допусне ново попадение, след като изпусна топката след един безобиден пряк свободен удар, изпълнен от Давид Луиш. Вратарят обаче все пак успя да спаси пред голлинията.

В 41-ата минута Чех спаси Челси от изравняване, избивайки силен удар отблизо на Суарес, който бе изведен от Даунинг. В добавеното време на първото полувреме отново уругваецът не успя да преодолее стража на гостите.

Само 15 секунди след подновяването на играта Даниел Стъридж, който се появи като резерва, проби по страхотен начин, след което изведе Джерард сам срещу Чех, но вратарят спаси с крак изстрела на капитана. Минута след това Стъридж стреля много добре от близо 30 метра, но топката срещна дясната странична греда на вратата на гостите. Миг по-късно пък Хендерсън не успя да засече на празна врата центриране на Даунинг от дясно. Феноменалното включване на Стъридж даде резултат в 52-ата минута, когато бившият нападател на Челси изравни резултата. Енрике подаде от дълбочина, Даунинг продължи триково към Суарес, който центрира от дясно, а Стъридж засече от движение на далечната греда - 1:1.

Само пет минути след това обаче гостите отново излязоха напред, след като Еден Азар реализира точно дузпа, отсъдена за игра с ръка на Суарес. Уругваецът се отличи с нова странна проява в 66-ата минута, когато телевизионните повторения показаха как той се опита да ухапе Бранислав Иванович в наказателното поле на Челси.

В 85-ата минута Джонджо Шелви пропусна много добра възможност да изравни, но стреля встрани от вратата на Чех. Три минути след това игралият страхотно Стъридж можеше да получи червен картон за грубо влизане в краката на Бертранд, но Кевин Френд пропусна ситуацията.

В седмата минута на добавеното време Луис Саурес изравни резултата, след като засече с глава центриране на Стъридж отдясно и простреля Чех за крайното 2:2.

Челси остава на четвърто място с точка аванс пред Тотнъм. Ливърпул е на седмо място с 51 точки - пет по-малко от градския си съперник Евертън.