Безобразен съдия опорочи Бетис - Атлетик Билбао (видео)

Атлетик Билбао се завърна на победния път в Ла Лига след 2:0 над Бетис като гост в мач от 25-ия кръг. Успехът носи 4 точки аванс на баските пред Реал Сосиедад в борбата за четвъртото място - последното, което праща в Шампионската лига. Икер Муниаин (34'-дузпа) и Гийермо Фернандес (81) бяха точни, а двама футболисти на домакините бяха изгонени. Победата обаче беше повече от скандална заради няколко отсъждания на съдията Хесус Мансано, които ощетиха севилци.

В 31-ата минута нападателят на Бетис Рубен Кастро нахлу в наказателното поле, където Микел Баленсиага посегна. Играчът на домакините падна и поиска дузпа, но съдията прецени, че това е симулация. Само две минути след това реферът направи голям гаф, след като отсъди несъществуващ наказателен удар в полза на Атлетик. Дамиен Перкис препъна играч на гостите, който нахлуваше в наказателното поле. Нарушението беше извън полето, но Мансано не видя добре и наду свирката за дузпа, която Муниаин реализира.

Изнервеният Перкис загуби самоконтрол и в 41-ата минута извърши много грубо нарушение, за което получи втори жълт картон и напусна игра.

Иначе още преди първото попадение тимът на Ернесто Валверде пропусна две добри възможности. В 10-ата минута Кике Сола излезе сам срещу вратаря Антонио Адан, но не успя да го преодолее. В 16-ата минута пък гостите удариха и греда.

Това можеше да изиграе лоша шега на баските, защото дори с човек по-малко домакините имаха своите възможности. В 53-ата минута Седрик Мабвати нямаше шанс от няколко метра, като отлично се намеси Горка Ирасиос.

Пет минути по-късно положението на Бетис стана още по-тежко, тъй като Лоренсо Рейес също беше изгонен за второ официално предупреждение.

Все пак, подкрепяни от своите фанатични фенове, футболистите в "бяло-зелено" продължиха да нападат дори с 9 души и така се стигна до 65-ата минута. Тогава Кастро стреля към вратата и на метър пред голлинията Баленсиага видимо игра с ръка. Вместо обаче да даде дузпа и да изгони бранителя на Билбао, Хесус Мансано отсъди ъглов удар. Това отприщи гнева на фенове и играчи, които бяха готови да линчуват арбитъра.

В същото време гостите действаха доста несериозно, като оставяха съперника да играе често с топката. Едва в заключителните минути численото превъзходство на терена си каза думата. В 81-ата минута появилият се като резерва Гийермо забоде втория гол с първото си докосване на топката, с което всичко вече беше решено.

Почти е сигурно, че Бетис ще изпадне, тъй като тимът остава на последно място на цели 11 точки от първия отбор над чертата.