Валенсия разкъса Бетис - 5:0 (видео)

Окрилен от победата над Барселона преди седмица, отборът на Валенсия записа убедителен домакински успех с 5:0 над последния Бетис в среща от 23-ия кръг в Примера. Жереми Матийо (41), Пако Алкасер (44 и 68), Софиан Фегули и Едуардо Варгас зарадваха "Местайя".

В шестата минута съдията Естрада Фернандес подмина дузпа срещу Софиан Фегули. В 14-ата Варгас не уцели вратата с глава. В 21-ата Алкасер не успя да овладее добри, когато трябваше да се нагласи за шут. В 27-ата Фегули изгради атаката, Антонио Бараган центрира, но ударите на Варгас и Пабло Пиати бяха блокирани.

В 41-ата опитите на "прилепите" дадоха резултат. Жереми Матийо се появи свободен на втората греда и отбеляза с глава при корнер. В 44-ата Алкасер сложи крак след шут на Варгас и удвои резултата.

През втората част "бяло-черните" продължиха да наказват закъсалия си съперник. В 62-ата валенсианци изградиха показна контра - Алкасер намери Фегули и алжирската "осмица" отбеляза спокойно - 3:0. Пет минути по-късно Бараган центрира и Алкасер вкара втория си гол, този път с глава.

До края "бланкинегрос" правеха каквото си поискат и пропуснаха да разгромят още по-сериозно опонента си. В 79-ата зимната придобивка Варгас вкара за крайното 5:0.

Тимът на Хуан Антонио Пици стъпи на осмото място, докато момчетата на Габриел Калдерон развалиха добрите впечатления от миналия уикенд.

Снимки: Getty Images/Guliver