Късметът изостави Бетис и в Европа (видео)

Отборът на Бетис преживя поредно разочарование. Отборът от Севиля е на дъното в Примера, а днес пропусна да вземе аванс срещу руския Рубин в 1/16-финалите на Лига Европа. Бетис, макар и без доста титуляри, изигра силен мач, но в крайна сметка една грешка на защитата доведе до дузпа за гостите, от която Роман Ерьоменко оформи крайното 1:1.

Домакините започнаха мача много силно и заредиха опасни атаки към вратата на Рубин. Още в 3-ата минута Дидак Вила преодоля Роман Шаронов и с мощен удар не остави шансове на Сергей Рижиков - 1:0. Казанци продължиха да са по-добрият отбор на терена, а гостите прекалено лесно губеха притежанието на топката.

Рижиков спаси отбора си от втори гол, избивайки плътен шут на Лео Баптищао, а малко по-късно на главата на Ринат Билялетдинов се струпаха нови проблеми. Александър Прудников си изкара два жълти картона за по-малко от минута и остави руснаците в намален състав. Нападателят първо беше декориран за реплика срещу рефера Серж Гумени, а след това влезе остро в краката на противников футболист и логично беше изгонен.

До края на полувремето пропуски за Бетис направиха Дамиен Перкис и Седрик Мабвати. Защитата на Рубин играеше под всякаква критика, което е странно предвид факта, че отборът от Казан от години се слави най-вече със стабилната си отбрана.

Ситуацията на терена не се промени и след почивката и само добрите намеси на Рижиков запазваха резултата. Руският национал отрази последователно удари на Седрик и резервата Рубен Кастро. В 73-ата минута обаче домакините позволиха на Гьокдениз Карадениз да премине голямо разстояние и да влезе в наказателното поле, където беше повален от Лоренсо Рейес. Роман Ерьоменко изпълни дузпата перфектно и Антонио Адан трябваше да вади топката от мрежата.

След гола играта се накъса и съдията показа няколко жълти картона. Рубин се затвори в половината си и успя да устиска изгодния резултат, който му дава отлични шансове да продължи на осминафиналите.

БЕТИС - РУБИН 1:1 (1:0)
1:0 Д. Вила (3)
1:1 Р. Ерьоменко (74) д.