Дортмунд прегази поредния съперник, талант със сензационен дебют (видео)

Възвърналият силната си форма Борусия (Дортмунд) зарадва феновете си с нова красива победа в Бундеслигата и се доближи само на точка до второто място. В среща от 21-ия кръг тимът на Юрген Клоп разгроми Айнтрахт (Франкфурт) с 4:0 на "Сигнал Идуна Парк" след голове на Пиер-Емерик Обамеянг (10',21'), на Роберт Левандовски (47'-дузпа) и на новото попълнение Милош Йоич (68'). Срещата ще се запомни с попадението на Йоич, който реализира с първото си докосване на топката едва 17 секунди след появата си в игра в своя дебют.  "Жълто-черните" буквално прегазиха съперника си, не му дадоха никакъв шанс и дори изпуснаха още поне толкова попадения.

Финалистът в Шампионската лига е трети на точка зад Байер (Леверкузен), който от 19,30 часа днес приема четвъртия Шалке 04.

Клоп заложи на очакван състав, имайки предвид травмите на Матс Хумелс, Невен Суботич, Марко Ройс и Якуб Блашчиковски.

Интригата беше убита набързо с два идентични гола на Обамеянг. В 10-ата минута той реализира на празна врата след находчив пас на Хенрих Мхитарян, а в 21-ата минута довкара след корнер. По този начин габонският национал събра на своята сметка 13 попадения - с едно по-малко от тези на лидерите при реализаторите Левандовски (14) и Адриан Рамос от Херта (Берлин), който от лятото почти сигурно ще заиграе в Дортмунд.

Бързите атаки в половината на Айнтрахт създадоха възможности и за Марсел Шмелцер и Кевин Гроскройтц, които обаче не бяха точни. В началото на второто полувреме реферът Петер Зипел отсъди спорна дузпа за Борусия за единоборство между Левандовски и Констант Джакпа, която полякът реализира за 3:0. Бъдещият нападател на Байерн (Мюнхен) пропусна още два 100-процентови шанса.

Дойде 68-ата минута, в която като смяна се появи Милош Йоич. За 21-годишния сърбин това беше дебют след трансфера му от Партизан по-рано през зимата. На халфа му трябваха точно 17 секунди, за да се озове пред вратата на Кевин Трап и да довкара след изстрел на Гроскройтц - 4:0, с което постави впечатляващо начало на кариерата си в Борусия.

За вестфалци това е трета поредна победа в Бундеслигата през пролетта, а и тимът има сравнително лесна програма в следващите три кръга, което му дава шанс да натрупа точки. Айнтрахт пък вече има 10 поражения и е само 4 точки над чертата.