Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Латвия спря устрема на Швейцария и излиза на 1/4-финал срещу олимпийския шампион Канада

Латвия сътвори една от големите изненади в турнира по хокей за мъже на Олимпийските игри. Балтийският тим победи с 3:1 световния вицешампион Швейцария с 3:1 в плейоф за влизане в четвъртфиналите, а „кръстоносците” бяха сочени за един от отборите, които дори могат да се борят поне за място в топ четири. В първите си три мача Швейцария имаше само два допуснати гола, но в най-важния си мач досега те получиха три и това се оказа пагубно.

Подопечните на треньора Тед Нолан дръпнаха на опонента си с 2:0 след голове на Оскарс Бартулис и Лаурис Дарзинш, който отбеляза при числен превес, в първия период. Ошашавените швейцарци сякаш не очакваха такъв развой и до 36-ата минута не можеха да намалят изоставането си, което се случи благодарение на точен удар на опитния Мартин Плюс.

Звездата на вратата на Швейцария Йонас Хилер днес отстъпи лаврите на Едгарс Масалскис, който не позволи на Швейцария да изравни, а имаше редица изгодни шансове. Нещо повече, в края, в празната швейцарска врата, Дарзинш вкара втория си гол в срещата и сложи точка на спора.

Така утре, от 19 часа, латвийците ще играят на ¼-финал с настоящия олимпийски шампион Канада, а швейцарците напускат турнира.

Това са всички резултати от плейофите за място на четвъртфиналите: Словения – Австрия 4:0, Русия – Норвегия 4:0, Швейцария – Латвия 1:3, Словакия – Чехия 3:5