Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Слабо нападение и непробиваема вратарка изхвърлиха Русия от Игрите

Домакинът Русия отпадна на четвъртфинал в турнира по хокей за жени на Олимпиадата след загуба с 0:2 от Швейцария. Решаващи за поражението на отбора на Михаил Чеканов се оказаха прекалено слабото нападение на състава и уверената игра на голкипърката на швейцарките Флоранс Шелинг.

Тя нееднократно спаси вратата си дори и в моменти, когато рускините атакуваха с числен превес или сами срещу нея. Цели 41 удара отрази симпатичната Шелинг. Победната шайба падна в 11-ата минута на първия период, когато се разписа Стефани Марти.

В края на двубоя руският наставник вкара един полеви играч за сметка на вратарката, но вместо да изравнят, домакините получиха втори гол, отбеляза го Лара Сталдер. Така Русия за пореден път не можа да влезе в четворката на Олимпийски игри. Сборная ще играе за разпределението на местата от 5-то до 8-мо.

В ранния ¼-финал днес Швеция отстрани Финландия с 4:2. На 17 февруари са полуфиналите САЩ – Швеция и Канада – Швейцария.