Седмият в Примера ще играе в Европа

Седмият в крайното класиране на испанската Примера дивисион ще играе в европейските клубни турнири през новия сезон. Това стана ясно след определянето на финалистите за Купата на краля - Реал Мадрид и Барселона. Тъй като и двата тима ще си подсигурят участие в Шампионската лига, квотата от надпреварата за Купата отива в първенството.

Първите три отбора се класират директно в Шампионската лига, четвъртият ще играе плейоф за влизане в групите, а петият, шестият и седмият ще имат място в Лига Европа. През миналия сезон на международна сцена излезе деветият Севиля. Тогава финалистите Реал Мадрид и Атлетико Мадрид освободиха квота, а същото направи и шестият Малага. Осмият Райо Валекано получи право за участие, но поради липса на лиценз евробилетите отидоха в деветия Севиля.

Дупката между шестият и седмият в Испания този сезон е цели шест точки. Така за евроучастие (б.р. седмо място) могат реално да се борят седмият Севиля (31 точки), Валенсия (31), Еспаньол (29), Леванте (29) и отбори от ранга на Селта (26), Елче (25), Хетафе (25), Осасуна (25), Алмерия (25), Малага (24) и Гранада (24).