Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Реал чака Барса на финала за Купата (видео)

С два гола от дузпа на Кристиано Роналдо Реал (Мадрид) победи с 2:0 градския съперник Атлетико на неговия стадион "Висенте Калдерон" и с общ резултат 5:0 се класира на финала за Купата на краля. Там "белия балет" най-вероятно ще играе с Барселона, която спечели с 2:0 в първия сблъсък от 1/2-финалите срещу Реал Сосиедад.

Изходът на сблъсъка изглеждаше предрешен още след 3:0 за "белия балет" преди седмица в първия мач.

До голяма степен и двамата треньори гледаха на този двубой като възможност за част от резервите да поиграят, а контузените играчи да си починат. Отсъстващите в състава на Атлетико са дори повече от тези на символичните гости. Поради наказания на терена не излязоха асове като Диего Коща, Хуанфран, Диего Годин, Арда Туран и Габи Фернандес. Контузии пък извадиха титулярният страж Тибо Куртоа, Филипе Луиш, Тиаго Мендеш и Давид Вийя.

Проблемите пред Карло Анчелоти бяха по-малко. Италианецът беше дал почивка на Пепе, Ди Мария и Бензема. На лявото крило пък се появи Арбелоа, който трябваше да замени обичайните за този пост Марсело и Коентрао.

Двубоят започна със силен натиск на гостите, които създадоха няколко добри възможности. В 3-ата минута рекордната покупка Гарет Бейл се извиси в наказателното поле и отправи удар с глава, но не му достигна малко точност. В 6-ата минута Реал получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Кристиано Роналдо. В борбата за топката с Миранда португалецът сякаш получи удар в гърба, падна, а реферът прецени, че е имало нарушение за наказателен удар.
Асът сам се нагърби с изпълнението, стреля мощно и откри резултата.

В 11-ата минута пред португалеца се откри нова възможност за гол. Той засече с глава центриране в наказателното поле, но неточно.
В този момент домакините сякаш излязоха от унеса и създадоха първата опасна ситуация пред Касийяс. Раул Гарсия с удар границата на наказателното поле уцели греда.

Импулсът в играта на Атлетико беше бързо попарен с втора дузпа. Този път нарушението беше срещу Гарет Бейл, който беше повален от Суарес. Зад топката отново застана Роналдо. Вратарят позна посоката, но ударът му беше толкова силен, че Арансубия не успя да спре топката.

Скандална ситуация възникна в края на полувремето, когато защитникът на Атлетико Манкийо се размина със свирепа травма. Кристиано Роналдо подгони една изстреляна в полето на Атлетико топка, двамата с Манкийо скочиха във въздушен двубой, а португалецът извърши нарушение срещу него. При приземяването си защитникът едва не се приземи върху главата си. На терена нахлуха медицинските лица, които помогнаха на Манкийо да излезе, а публиката се настрои срещу Роналдо, който освен освирквания, получи жълт картон и беше уцелен със запалка от трибуните.

На полувремето от пресслужбата на Атлетико пуснаха съобщение, че Манкийо е изпратен по спешност в болница за допълнителни изследвания.
Второто полувреме започна с териториален превес на домакините, а футболистите на Реал приеха играта в собствената половина. На терена не се сучи нищо интересно в първия четвърт час, което принуди част от феновете да запеят на трибуните с надеждата на "събудят" играчите на терена.

Най-успешно с тази задача беше напът да се справи отново Кристиано Роналдо, който в 73-ата минута се откъсна от защитник, получи подаване на десния фланг и от около три метра отправи изстрел към вратата, но Арансубия с гърди отрази удара. Три минути по-късно Роналдо беше заменен, а мястото му беше заето от изгряващата звезда Хесе Родригес.

С наближаването на края на мача домакините вдигнаха оборотите в търсене на почетен гол и бяха много близо до него в 83-ата минута, но Касийяс, който нямаше много работа в този мач, беше на мястото си. В крайна сметка "дюшекчиите" останаха без почетен гол, а Реал ще чака изхода на двубоя между Реал Сосиедад и Барселона, за да научи името на съперника си за финала.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 0:2

0:1 - Роналдо (6-д)
0:2 - Роналдо (16-д)

Атлетико: Арансубия, Манкийо (46-Хуанфран), Миранда, Алдервейрелд, Инсуа, Суарес, Соса, Диего (46-Адриан Лопес), Коке, Родригес, Гарсия (61-Габи).

Реал: Касийяс, Карвахал, Варан, Рамос (46-Начо), Арбелоа, Чаби Алонсо, Модрич (67-Касемиро), Ияраменди, Бейл, Иско, Роналдо (76-Хесе).