Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Барселона си уреди среща с Реал на финала (видео)

Барселона си уреди среща с вечния враг Реал (Мадрид) на финала за Купата на Испания. Тази вечер каталунците направиха равен 1:1 в реванша срещу Реал Сосиедад от полуфинала на  "Аноета" и с общ резултат 3:1 от двата мача си гарантираха продължаване напред. Лионел Меси откри резултата в 27-ата минута, а Антоан Гризман изравни в 87-ата.

Мачът не бе особено динамичен и положенията пред двете врати бяха сравнително малко. Гостите създадоха първата по-интересна ситуация едва в 20-ата минута, когато Даниел Алвеш стреля от далеч, но в ръцете на вратаря. В 27-ата минута обаче грешка в средата на терена позволи на Меси да открадне топката и да напредне необезпокояван до границата на наказателното поле, където той отправи удар и въпреки намесата на Субикарай Гони топката се търкулна във вратата за 0:1.

Това окончателно уби интригата в мача, тъй като баските вече се нуждаеха от цели четири гола, за да обърнат нещата в своя полза. Те все пак имаха шанс да направят нещата малко по-интересни в 36-ата минута, когато Карлос Вела бе изведен зад защитата, но от малък ъгъл не успя да провре кълбото под плонжа на вратаря. Барса пък гледаше да задържа дълго време топката в свое владение и да пести сили, без да опитва някакви сериозни атаки към противниковата врата.

В 55-ата минута Карлос Вела сътвори може би най-интересното положение в срещата, като от далеч отправи истинска бомба, която се отби от напречната греда. Веднага след това и гостите имаха две възможности като Меси изскочи зад защитата, но Субикарай успя да отрази удара му, а след това вратарят направи и нова страхотна намеса при опита за добавка на Сеск Фабрегас.

В 59-ата минута Меси опита нов далечен удар, но отново не затрудни стража на домакините. В 76-ата минута пък аржентинецът за пореден път демонстрира гениалността си, като пусна уникален извеждащ пас за Фабрегас, който обаче не съумя да се възползва от него и стреля във вратаря.

В 87-ата минута Реал Сосиедад все пак се добра поне до равенство като Гризман получи на скорост и от воле заби топката във вратата за крайното 1:1, което обаче единствено направи отпадането на баските по-почетно.