Новата звезда на Ботев осигури трета поредна победа (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши успешно лагера си в Кипър и зарадва своя наставник Станимир Стоилов, който днес навършва 47 години. Новата перла на “канарчетата” Юсен Хамза отново бе герой за своите, след като отбеляза двете попадения за успеха с 2:1 над арменския Мика и донесе третата поредна победа на тима. Тунизийският таран първо изравни от дузпа в 47-ата минута, а след това с глава в 86-ата докара срещата до пълен обрат, след като Джереми Джон с глава бе открил в последните секунди на първата част.

Така новата звезда на Ботев завърши подготовката с пет гола в последните три мача играни от него, като три от тях бяха от бялата точка, а два паднаха от игра.

Мъри отново заложи на налаганата този лагер схема 4-4-2, като новите попълнения Феребори Доре и Юнес Хамза водеха атаката. Останалите три нови попълнения Бенга, Лукин и Куертан също започнаха мача, който бе ръководен от съдийка.

“Канарчетата” победиха вчера с 5:1 сръбския Слобода, но футболистите, които се очаква да излязат на 23 февруари срещу шампиона Лудорогец, играха днес.

Арменците първи създадоха добра възможност за гол, но Адам Стаховяк се справи с опасен удар на Джереми Джон. В 11-ата минута Веселин Минев стреля от фаул, но прати топката в стената, а при добавката не намери очертанията на вратата. Четири минути по-късно "канарчетата" бяха много близо до откриване на резултата. Томаш Иршак се възползва от неразбирателство в защитата на Мика след корнер и отправи удар, който бе избит точно пред голлинията. След него Доре направи добавка, но и тя бе блокирана. Малко по-късно Хамза излезе сам срещу вратаря и го преодоля, но от малък ъгъл не успя да уцели рамката на вратата.

Последва дълъг период на равностойна игра. Чак в 45-ата минута имаше ново интересно положение пред една от двете врати и то доведе до гол за Мика. Джон бе изпуснат от отбраната в жълто-черно след центриране от фаул и с глава отбеляза.

Второто полувреме започна с дузпа за "канарчетата" след задържане на Хамза. Деветката на Ботев бе точен от бялата точка и вкара своя четвърти гол за тима.
Христов пропусна да направи 2:1 в 50-ата минута. Доре след центриране от корнер с глава удари горната греда в 52-ата минута. Отново Доре в 56-ата минута пропусна сам срещу вратаря.

Лукин с глава в 75-ата минута стреля над гредата, а 120 секунди по-късно Сапунян пробва рефлекса на Страховяк, който изби в корнер. Ромарио Кортзорг също пропиля добра възможност в 83-ата минута.

"Жълто-черните" заслужено стигнаха до гол в 86-ата минута. Те изненадаха арменците с късо изпълнение на корнер, Минев центрира в наказателното поле и Хамза с глава отбеляза поредното си попадение в зимните проверки на отбора. Заключителните секунди арменците пропуснаха от чиста позиция да направят 2:2 и заслужено Ботев записа нова победа, въпреки че тима трябва да е по-убедителен.