Перлата на Ботев (Пд) изригна и спря негативната серия на "канарчетата" (видео)

Тимът на Ботев (Пловдив) надви с 3:2 чешкия Дукла (Прага) и постигна първа победа след две равенства и една загуба в контролите на кипърска земя. Перлата в селекцията на “канарчетата” Юнес Хамза (36, 55-д) бе точен на два пъти, а Вандер Виейра донесе успеха в 86-ата минута. Преди това Исмаел бе открил в 13-ата минута, а Калоуда от дузпа изравни в 74-ата минута. Успехът е първи за пловдивчани от втория им лагер в Агиа Напа.

Треньорът Станимир Стоилов отново заложи на схема 4-4-2, като централната двойка защитници пред Адам Стаховяк бяха румънците Сърджан Лучин и Александру Бенга, а като крайни бранители мача започнаха Йордан Христов и Веселин Минев. Четиримата в средата на терена бяха Мариян Огнянов, Томаш Иршак, Абел Анисе и Александру Куртеан, а в атака си партнираха Феребори Доре и Юнес Хамза. Срещата пропуснаха Георги Сърмов и Артур Енрике.

Чехите откриха в 13-ата минута, когато точен бе Исмаел след избита от Страховяк топка. Полският вратар имаше претенции за засада на футболиста от Буркина Фасо.
В 36-ата минута Юнес Хамза изравни. Новата деветка на "канарчетата" бе точен от два метра на празна врата, след като партньорът му в атака Доре се пребори за топката и го намери в непосредствена близост. Голът е негов втори поред за Ботев и първи от игра.
Отново Хамза бе точен в 55-ата минута и доведе резултата до 2:1 и зарадва около 15 фенове на тима на Алфа-Център в Ларнака. 27-годишният таран изпълни перфектно 11-метров удар след игра с ръка на защитник на Дукла.
Мъри направи няколко промени, като Спрокел, Вандер, Цветков, Ромарио и Луис Педро се появиха на терена. Гол на Ромарио бе отменен поради засада, а в 74-ата минута реферът отсъди дузпа за чехите за игра с ръка на Лукин. Резервата Калоуда бе точен за 2:2.
В следващите минути Стоилов пусна още играчи, като единствено Страховяк и Анисе изиграха пълни 90 минути.
Хубава атака в 86-ата минута, започнала от Цветков, премина през Божидар Васев, който отлично изведе Вандер. Бразилецът стреля силно и въпреки намесата на чешкия вратар топката спря в мрежата за крайното 3:2.
Така във втора поредна година с гол в края Ботев (Пловдив) побеждава Дукла в приятелска среща в Кипър. Миналия февруари "жълто-черните" надвиха чехите с 2:0, а голове на Бамого и Борис Галчев паднаха в последните четири минути на мача.
Следващата контрола на "канарчетата" е на 11-и февруари с руския Ростов.

БОТЕВ (ПД) - ДУКЛА 3:2

0:1 Исмаел (13)
1:1 Хамза (36)
2:1 Хамза (55-д)
2:2 Калоуда (74-д)
3:2 Вандер (86)