Младоци изпъкнаха в най-добрия мач на Ботев (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) разгроми сръбския Слобода с 5:1 в най-добрия си мач тази зима. Головете за "канарчетата" вкараха Луис Педро (14'), Иван Цветков (20'), Цветелин Чунчуков (53', 55') и Борис Титюков (79'), а за 13-ия в първенството на западните ни съседи се разписа Йованович (71'). 19-годишният Чунчуков бе над всички в днешната среща, а за 16-годишния Титюков това бе първо попадание в официален мач за мъжкия тим.

Тъй като "жълто-черните" ще имат по-малко от 24 часа за възстановяване между мачовете със Слобода и Мика, Станимир Стоилов реши да заложи на два различни състава, които да изкарат по-голямата част от двубоите. Почивка днес получиха Йордан Христов, Веселин Минев, Томаш Иршак, Александру Куртеан, Юнес Хамза, Феребори Доре и Мариян Огнянов.

Луис Педро отправи първия удар в мача в 8-ата минута, но топката мина встрани от вратата. Малко след него Вандер Виейра опита да изненада вратаря на сърбите от фаул, но стреля твърде слабо. В 14-ата минута младият Цветелин Чунчуков изведе Луис Педро и крилото от няколко метра не сбърка за 1:0.

Самият Чунчуков направи пропуск малко след това. В 20-ата минута пък негов удар срещна гредата, а при добавката Цветков с глава вкара второто попадение в срещата. До края на първата част Вандер и Чунчуков имаха по една добра възможност за гол, но не успяха да се разпишат.

Късметът все пак се усмихна на направилия много силен мач днес Чунчуков. Това стана в началото на второто полувреме. В 53-ата минута той бе изведен сам срещу вратаря от резервата Божидар Васев и записа името си сред голмайсторите. 120 секунди по-късно 19-годишният нападател блесна с изключително изпълнение от въздуха, с което направи преднината на "канарчетата" 4:0. Малко преди двете попадения сърбите пропуснаха най-добрата си възможност до момента, след като Пейович не бе точен от удобна позиция.

В 61-ата минута резервният вратар на пловдивчани Филип Димитров се отличи с ефектно спасяване след удар на Чех. Десет минути по-късно обаче футболистите на Слобода стигнаха до почетно попадение. Йованович отбеляза с гол от границата на наказателното поле.

Последваха нови силни изяви на футболистите в жълто-черно. В 79-ата минута Титюков, който замени Чунчуков малко по-рано, бе повален в наказателното поле. 16-годишният талант поиска сам да изпълни наказателния удар и хладнокръвно отбеляза първия си гол за Ботев.

БОТЕВ (ПД) - СЛОБОДА 5:1

1:0 Луис Педро (14)
2:0 Цветков (20)
3:0 Чунчуков (53)
4:0 Чунчуков (55)
4:1 Йованович (71)
5:1 Титюков (79-д)

БОТЕВ (ПД): Адам Стаховяк (46-Филип Димитров), Филип Филипов, Сивард Спрокел, Димитър Везалов, Артур Енрике, Серкан Юсеин (58-Владимир Айтов), Анисе Абел (46-Божидар Васев), Вандер Виейра, Луис Педро, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков (75-Борис Титюков)

СЛОБОДА: Ташич, Миличич, Лурич, Терзич, Васелич, Саломон, Максимович, Пейович, Чех, Лексанич, Боту (Йованович)