Баварската машина помете и Хамбургер (видео)

Носителят на купата на Германия Байерн (Мюнехн) продължава защитата на трофея. Баварците разгромиха с 5:0 като гост Хамбургер ШФ и се класираха за полуфиналите. Хеттрик за тима на Джосеп Гуардиола отбеляза Марио Манджукич, а другите попадения бяха дело на Данте и Ариен Робен. Домакините за пореден път играха безобразно в защита и бяха изпратени с освирквания от феновете на "Имтех Арена".

Серията от шест поредни загуби закотви Хамбургер на предпоследното място в Бундеслигата и в Германия усилено се твърди, че не е далеч денят, в който Берт ван Марвийк ще бъде уволнен. Холандският наставник на домакините заложи на схема без типичен централен нападател, като с ролята на "фалшива деветка" се нагърби Хасан Чалханоолу. Зад младия турчин действаха Иво Иличевич, Рафаел ван дер Ваарт и Ола Джон.

Гуардиола върна сред титулярите Тони Кроос, който не игра в последните два мача от Бундеслигата. Германският национал дърпаше конците в средата на терена, заедно с Тиаго Алкантара, Марио Гьотце и Ариен Робен атакуваха по фланговете, а напред бе Марио Манджукич.

Байерн овладя инициативата още в първите минути, но без да създаде чисти положения пред вратата на Ярослав Дробни. В момента, в който баварците вдигнаха оборотите, защитата на Хамбургер се обърка тотално и интригата приключи. В 21-ата минута Гьотце премина като на шега през няколко бранители и поднесе топката на крака на Манджукич, който откри резултата. Само 4 минути по-късно Кроос центрира от корнер, Данте скочи най-високо и с глава се разписа за 0:2.

До почивката съдията Феликс Цвайер не отсъди дузпа за интервенция на Жи Джин Лам срещу Дейвид Алаба, а Ван дер Ваарт се контузи и беше сменен от Толгай Арслан.

Второто полувреме се превърна в истински кошмар за Хамбургер. Футболистите на Ван Марвийк по никакъв начин не можеха да се противопоставят на гостите, които с лекота изскачаха на голови позиции. Гуардиола си позволи да извади Жером Боатенг и да пусне Хавиер Мартинес като централен защитник, но това нямаше голямо значение, защото домакините почти не стигаха до наказателното поле на Байерн.

В 54-ата минута Робен овладя на гърди дълъг пас на Кроос и разстреля Адлер. В 64-ата минута в игра за мюнхенци се завърна Бастиан Швайнщайгер, който смени Филип Лаам. Тиаго Алкантара пък отстъпи мястото си на Джердан Шакири.

Байерн продължи да се забавлява и резултатът бързо набъбна. Гьотце асистира на Манджукич, който вкара втория си гол в 74-ата минута, а скоро след това хърватинът оформи хеттрика си. Той се възползва от груба грешка на Жак Зуа и киксира крайното 5:0 в полза на европейския клубен шампион.

ХАМБУРГЕР - БАЙЕРН 0:5 (0:2)
0:1 Манджукич (21)
0:2 Данте (26)
0:3 Робен (54)
0:4 Манджукич (74)
0:5 Манджукич (76)