Две дузпи проправиха пътя на Волфсбург към полуфиналите

С два гола на Рикардо Родригес и един на Бас Дост Волфсбург победи с 3:2 като гост Хофенхайм и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия. И двете попадения на Родригес паднаха от дузпи, а след почивката швейцарецът беше изгонен, но в момент когато неговите съотборници вече бяха установили пълен контрол върху срещата.

Мачът започна равностойно, като и двата тима заложиха на офанзивни действия. Първи до гол стигнаха гостите. Това стана в 26-ата минута, когато точен беше Рикардо Родригес. Швейцарският национал се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Яник Вестергаард срещу Кевин де Брюин. Хофе бързо отвърна на удара и изравни в 38-ата минута чрез Роберто Фирмино, но малко преди почивката Родригес отново изведе "вълците" напред в резултата, и отново от дузпа. Този път виновникът в жълто беше Никлас Зюле, който фаулира Родригес в наказателното поле и левият бек на Волфсбург вкара втория си гол в срещата.

През второто полувреме гостите бяха по-добрият отбор на терена и си подпечатаха класирането за следващия кръг с попадение на Бас Дост след подаване на Иван Перишич. Малко по-късно Рикардо Родригес беше изгонен за втори жълт картон, но Хофенхайм стигна само до още един гол, дело отново на Фирмино в последните секунди.

ХОФЕНХАЙМ - ВОЛФСБУРГ 2:3 (1:2)
0:1 Р. Родригес (26) д.
1:1 Р. Фирмино (38)
1:2 Р. Родригес (44) д.
1:3 Б. Дост (64)
2:3 Фирмино (90)