Кайзерслаутерн хвърли бомбата на "БайАрена"

Втородивизионният Кайзерслаутерн сензационно елиминира Байер (Леверкузен) и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия. "Лаутерите" триумфираха на "БайАрена" с 1:0 след продължения. Гола на победата отбеляза норвежкият халф Рубен Итегаард Йенсен в 114-ата минута, а малко преди това Махамаду Идрису пропусна дузпа.

Домакините бяха безспорният фаворит в мача и може би затова старши треньорът Сами Хюпия остави сред резервите основни фигури като Щефан Кийслинг, Гонсало Кастро и Емир Спахич. В първите минути "аспирините" притиснаха съперника, но не успяха да стигнат до гол, с който да си улеснят задачата. Кайзерслаутерн атакуваше рядко, но с всяка изминала минута футболистите на Коста Руняич ставаха по-уверени и в края на първото полувреме за всички на "БайАрена" стана ясно, че домакините ще трябва да положат сериозни усилия, за да продължат напред.

Кийслинг се появи в игра още в 34-ата минута на мястото на контузилия се Ерен Дердийок, но и неговото присъствие не извади "аспирините" от обзелата ги летаргия. След почивката двубоят беше равностоен и логично се стигна до продължения. В първото от тях новото попълнение на Леверкузен Андрес Гуардадо фаулира в наказателното поле Карим Матмур, но Махамаду Идрису стреля неточно от бялата точка.

Кайзерслаутерн обаче нанесе своя удар в 114-ата минута, когато Рубен Итегаард Йенсен простреля Бернд Лено. Идрису също имаше заслуга за гола, като подаде по най-добрия възможен начин към норвежкия халф. Оставащото време до края бе твърде малко за домакините и те напуснаха надпреварата.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - КАЙЗЕРСЛАУТЕРН 0:0, 0:1 след продължения
0:1 Йенсен (114)