Локо (Пд) допусна три гола за две минути срещу Анжи

Тимът на Локомотив (Пловдив) отстъпи с 1:3 на руския Анжи (Махачкала) в последната среща за отбора от лагера в Испания. Българите показаха добри отигравания в голяма част от мача, но необясним срив в рамките на три минути в края им костваше поражението.

Аласан Н'Дайе откри резултата преди почивката, а между 77-ата и 79-ата минута Одил Ахмедов и на два пъти Сердер Сердеров обърнаха развоя до 3:1 в полза на кавказците. Утре "черно-белите" се прибират, а в неделя от 14:00 часа ще изиграят последната си проверка на "Лаута" срещу тима на Септември (Симитли).

В 12-ата минута беше първото опасно порожение пред вратата на Господинов, като молдовецът Александру Епуряну падна в наказателното поле след пас на Александър Алиев, но съдията Хосе Периньо не уважи претенциите на руснаците.

"Смърфовете" откриха резултата с втория си удар към вратата на Помазан. В 28-ата минута Н'Дайе засече центриране на Дани Кики от корнер и отбеляза за 1:0. Минута по-късно пловдивчани отнеха топката с преса до тъчлинията и направиха бърза контраатака, в която Валери Георгиев центрира към Мендес, но френският нападател от малък ъгъл изпрати топката в аут.

Първата опасност за Йордан Господинов дойде в 37-ата минута при атака отдясно. Александър Бухаров проби и центрира към другия фланг, където топката беше овладяна от Александър Алиев. Ударът му обаче беше изваден от Господинов с една ръка в ъглов
удар.

В първата минута на второто полувреме локомотивци направиха много добра атака и бяха близо до втори гол, но ударът на Жозеф Мендес след пас на Крис Гади беше избит от вратаря Михаил Кержаков в корнер.

Малко след това руснаците се опитаха да върнат гола, като на два пъти в рамките на 5 минути притесниха сериозно Господинов. Вратарят на Анжи Кержаков също не скучаеше и в 61-ата и в 67-атаминута спаси удари на Мендес.

Но нищо не подсказваше какво ще се случи в рамките на две минути между 77-ата и 79-ата, когато паднаха три попадения във вратата на Йордан Господинов. Одил Ахмедов изравни в 77-ата минута, а 45 секунди по-късно резервата Сердер Сердеров вкара за 2:1. Нов гол на Сердеров бе отменен в следващата атака, но все пак той успя да се разпише за 3:1 две минути по-късно, с което оформи крайния резултат.

В първите два от головете Господинов остана статичен в центъра на вратата и руските нападатели нямаха никакъв проблем да се разпишат. В 79-ата пък Сердеров с глава отблизо засече центриране на Акамил Агаларов.

Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Тихомир Трифонов, Диего Фераресо, Костадин Марков, Валери Георгиев, Аласан Н'Дайе, Станислав Маламов, Дани Кики, Жозеф Мендес (Амед Намуши, Крис Гади, Ангел Йошев)

Снимки: Анжи, официален сайт