Нов срам за Локо (Пд)

Локомотив (Пд) загуби от Динамо (Букурещ) с 1:6 предпоследната си контрола от подготвителния лагер в Испания. Единственото попадение за смърфовете вкара Мартин Камбуров от дузпа в последната минута. В понеделник черно-белите излизат срещу руския Анжи (Махачкала), а във вторник отборът се прибира в Пловдив.

Румънският тим успя да вкара два гола в рамките само на 3 минути. Първо в 23-ата минута Греку проби по десния фланг и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа. Там Билински овладя топката между Асен Георгиев и Тихомир Трифонов и шутира покрай вратаря Кирил Акалски за 0:1.

В 26-ата минута централният нападател на Динамо Жоел Тома вкара красив гол за 0:2. Той напредна в пеналта, финтира Асен Георгиев и с левия крак от границата на малкото наказателно поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

Първото сериозно положение за пловдивчани дойде в 41-ата минута. Жозеф Мендес напредна през централната зона на терена и опита силен шут с десния крак от 20-ина метра. Вратарят на румънците Балградеан обаче плонжира и изби в корнер.

В самия край на първото полувреме капитанът Здравко Лазаров изведе с двойно подаване Жозеф Мендес сам срещу вратаря на Динамо. Нападателят обаче стреля силно в тялото му и не успя да намали резултата.

В 54-ата минута Козмин Матей премина през двама защитници и пусна пас надясно към Ротариу, който на празна врата засече с крак за 0:3. В 60-ата минута Ротариу вкара с глава от 3-4 метра, посрещайки центриране от левия фланг.

Четвърт час преди края черно-белите допуснаха още 2 гола в рамките само на 1 минута. Първо Счербан се разписа за 0:5, а в 75-ата минута Ротариу фиксира своя хеттрик след шут с с левия крак след неуспешен опит за изкуствена засада.

В последната минута Мартин Камбуров получи пас от Гади, напредна в наказателното поле, където бе съборен от защитник на Динамо. Реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от потърпевшия Камбуров за крайното 1:6.