"Баварската машина" прегази Борусия (видео)

Байерн Мюнхен започна с победа пролетния полусезон в Бундеслигата, след като победи с  2:0 при гостуването на Борусия в Мьонхенгладбах в първия двубой от 18-ия кръг. Петседмичната пауза в първенството явно не се е отразила на формата на баварците, които изиграха поредния си мач на познатото високо ниво. Загубата от Залцбург в последната контрола пък се оказа доста отрезвителна за играчите на Хосеп Гуардиола. За огромното превъзходство на Байерн в двубоя говори факта, че вратарят на Борусия Марк-Андре Тер Стеген беше футболистът, който игра най-често с топката от своя състав.

Футболистите от Мюнхен стигнаха до успеха с попадения в началото на всяко от двете полувремена. Резултатът беше открит от Марио Гьотце в седмата минута след една светкавична контра. Томас Мюлер нахлу по левия фланг, напредна в дълбочина и върна топката към Гьотце почти от аутлинията.
С мощен удар фалшивата деветка в състава на Гуардиола откри резултата. Домакините опитаха да стигнат до изравнителен гол, но най-добрите им положения бяха едва в края на полувремето, когато Макс Крузе първо удари греда, а след това принуди Мануел Нойер да покаже класата си.

Всичко в мача на практика приключи още в началните минути на втората част, когато след разбъркване и множество карамболи в наказателното поле на домакините Гранит Джака игра с ръка и реферът отсъди дузпа. Томас Мюлер беше безкомпромисен и удвои. Натискът на домакините отново не донесе резултат, а и футболистите на Байерн се отбраняваха добре. Отново гредата спаси баварците от попадение след удар на Патрик Херман.

Гуардиола остави на скамейката или извън групата много от титулярите си. Ариен Робен влезе като резерва, а кандидатът за "Златната топка" Франк Рибери и друг от асовете му - Марио Манджукич, пък въобще не попаднаха в състава за мача. Отсъстваха още Бастиан Швайнщайгер и Хавиер Мартинес.

Така Байерн (Мюнхен), който триумфира с трофея в Шампионската лига, продължава да върви без загуба в първенството и вече води с 10 точки пред втория Байер (Леверкузен). Борусия (Мьонхенгладбах) запази третото място с 33 т.