Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Манчестър Юнайтед с Мата, Рууни и Ван Перси капитулира на "Британия" (видео)

Стоук Сити победи Манчестър Юнайтед с 2:1 на "Британия Стейдиъм", записвайки първи успех над "червените дяволи" от 1984 година насам. Два гола на Чарли Адам (38' и 52') го превърнаха в герой за "грънчарите". Робин ван Перси (47') върна едно попадение, но селекцията на Дейвид Мойс не успя да стигне до нищо повече.

Питър Одемвинги започна за "грънчарите", докато Уейн Рууни, Робин ван Перси и Хуан Мата стартираха за първи път заедно за "червените дяволи". Майкъл Карик също се завърна сред титулярите, след като се възстанови от контузия. Маруан Фелаини отново не бе в групата на Юнайтед.

Уейн Рууни пропусна първата добра възможност за гостите - в 14-ата минута, когато получи от Патрис Евра, който центрира отляво. Уаза стреля от движение, но топката мина на сантиметри встрани от целта. В 28-ата минута и Ван Перси пропусна с глава от няколко метра. Иначе силният вятър на "Британия Стейдиъм" затрудняваше значително 22-мата на терена, като поривите променяха траекторията на топката, когато тя бе във въздуха.

В 38-ата минути домакините изненадващо поведоха в резултата. Нийл Суорбрик отсъди спорно нарушение в полза на Стоук, Чарли Адам реши да стреля от над 35 метра, топката рикошира в крака на Майкъл Карик и излъга Давид Де Хеа - 1:0.

Освен изоставането в резултата другата неприятна новина за Дейвид Мойс бе фактът, че мениджърът на гостите трябваше принудително да замени двама от своите бранители до почивката - Джони Еванс и Фил Джоунс.

Две минути след подновяването на играта Робин ван Перси изравни след асистенция на новото попълнение Хуан Мата. Марк Уилсън не успя да изчисти едно дълго подаване в половината на Стоук, топката стигна до Мата, който мигновено изведе Ван Перси. Холандецът завърши с удар в далечния ъгъл - 1:1.

В 52-ата минута Чарли Адам отново изведе Стоук напред с втория си гол в мача, дошъл след страхотен удар от границата на наказателното поле, след който топката влезе в горния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа.

Арнаутович пропусна да вкара трети гол за Стоук, а в 77-ата минута Де Хеа с мъка изби страхотен удар на Асаиди. В самия край Ашли Йънг пропусна най-добрата възможност за Манчестър Юнайтед, като не уцели вратата от малкото наказателно поле. В добавеното време Бегович изби в гредата пряк свободен удар, изпълнен от Рууни, а впоследствие Клевърли стреля над вратата.

Манчестър Юнайтед остава на седмо място с 40 точки, докато Стоук е 11-и.