Златанов и Пиаченца с впечатляващо 3:1 над Модена в Серия А1 (ВИДЕО)

Волейболният вицешампион на Италия Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, записа впечатляваща 12-та победа в Серия А1. Воденият от наставника Лука Монти тим надделя много трудно у дома над Каза (Модена) с 3:1 (29:27, 25:22, 17:25, 26:24) в дербито на 14-ия кръг, играно тази вечер пред близо 4000 зрители в зала "Пала Банка".

По този начин вицешампионите останаха на 2-ро място във временното класиране с 34 точки след 12 победи и 2 загуби, но вече само на три точки от лидера Мачерата, който в този кръг отстъпи като гост на Перуджа с 2:3 гейма. В следващия 15-ти кръг Пиаченца гостува на слабака КМК (Равена) с Жани Желязков. Срещата, обаче, е отложена чак за 26 февруари (сряда) от 21,30 часа българско време.

Първите два гейма бяха напълно равностойни, но в крайна сметка Пиаченца успя да ги измъкне съответно след 29:27 и 25:22. В началото на третата част гостите от Модена поведоха с 10:7, след което последва отпускане в състава на "червено-белите вълци" и 25:17 за момчетата на Анджело Лоренцети. Четвъртият гейм се развиваше по подобен сценарий както третия, като Модена стигна до пет геймбола при 24:19 и възможност да вкара мача в тайбрек. Тогава на линията за изпълнение на сервис застана Алесандро Фей. Благодарение на неговите мощни начални удари и отличната игра на блокада на кубинския център Робертланди Симон домакините стигнаха до равенство при 24:24. В крайна сметка Пиаченца измъкна гейма с 26:24 след бомбен ас на Фей и страхотна контра през центъра на Симон, а с това и победата с 3:1.

Еър Злати
игра стабилно цяла среща и втори по резултатност с 16 точки (1 блок, 47% ефективност в атака, 64% позитивно и 32% перфектно посрещане). Страхотен мач изигра Робертланди Симон, който заби неверотните за център 22 точки (6 блока!!!, 1 ас и 79% ефективност в атака) за победата на Пиаченца. За тима на Модена полската звезда Збигнев Бартман (2 блока и 43% ефективност в атака) и белгийският национал Сам Деруу (1 блок, 3 аса, 38% ефективност в атака, 59% позитивно и 32% перфектно посрещане) реализираха съответно 23 и 19 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.
ПИАЧЕНЦА: Алесандро Фей 10, Денис Калиберда 4, Робертланди Симон 22, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 16, Лука Ветори 6, Лучано Де Чеко 3 - Давиде Мара-либеро (Кевин Льо Ру 8, Самуеле Папи 2, Лука Тенкати, Пиер Паоло Партенио, Газменд Хусай)
Старши-треньор: Лука Монти
МОДЕНА: Андреа Сала 12, Ален Шкет 6, Сам Деруу 19, Збигнев Бартман 23, Томас Берета 8, Бруно Резенде 1 - Лорис Мания-либеро (Фабио Донацио, Лукаш Кампа 1, Урош Ковачевич 7, Елия Боси)
Старши-треньор: Анджело Лоренцети.