Златанов и Пиаченца изхвърлиха Мачерата от ШЛ след 3:0 и "златен" гейм (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният вицешампион на Италия Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, успя да се класира за втората фаза на плейофите на Шампионската лига.

Възпитаниците на треньора Лука Монти надиграха категорично у дома Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) в среща-реванш от италианското дерби в Плейофи 12, играна късно снощи пред близо 3500 зрители в зала "Пала Банка". Така след загубата с 0:3 гейма в първия мач се стигна до т.нар. "златен" гейм, който бе изключително нервен. В него Мачерата успя да поведе с 5:3 благодарение на звездата си Иван Зайцев, но след това допусна равенство при 7:7. Именно 7:7 последва бурна реакция на треньора на гостите Алберто Джулиани, който получи жълт картон от френския главен съдия Филип Верееке. След това "червено-белите вълци" успяха да дръпнат с 11:9 след силни изяви на френския национал Кевин Льо Ру. В крайна сметка Пиаченца успя да затвори "златния" гейм при 15:13 в своя полза след силна атака през центъра на кубинския център Робертланди Симон и да продължи напред.

Еър Злати игра цял мач за Пиаченца и завърши със скромните 8 точки (36% ефективност в атака, 40% позитивно и 13% позитивно посрещане). Над всички за "червено-белите вълци" бе влезлият като резерва още в първия гейм Кевин Льо Ру с 16 точки (2 блока, 2 аса и 60% ефективност в атака) за победата. За гостите от Мачерата Иван Зайцев (1 ас и 38% ефективност в атака) и влезлият като резерва Иржи Ковар (1 блок, 1 ас, 56% ефективност в атака, 65% позитивно и 30% перфектно посрещане) реализираха по 11 точки.

По този начин Златанов и компания успяха да се класират за Плейофи 6, където ще срещнат руския гранд Зенит (Казан), който отстрани шампиона на Германия Берлин Ресайклинг Волейс (Берлин). Първият мач ще бъде между 4-ти и 6-ти февруари в Пиаченца, а реваншът седмица по-късно в Казан.

КОПРА ЕЛИОР (ПИАЧЕНЦА, ИТАЛИЯ) - ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (МАЧЕРАТА, ИТАЛИЯ) 3:0 (25:22, 25:19, 25:20); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:13
ПИАЧЕНЦА: Самуеле Папи 9, Алесандро Фей 8, Робертланди Симон 10, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 8, Лука Ветори 2, Лучано Де Чеко 3 - Давиде Мара-либеро (Лука Тенкати, Кевин Льо Ру 16, Денис Калиберда 1, Лоренцо Смерили)
Старши-треньор: Лука Монти
МАЧЕРАТА: Симоне Пароди, Иван Зайцев 11, Драган Станкович 5, Бартош Курек 10, Микеле Баранович 2, Марко Подрасчанин 6 - Юбер Ено-либеро (Иржи Ковар 11, Леондино Джомбини, Матео Мартино, Стефано Патриарка)
Старши-треньор: Алберто Джулиани.

ГАЛЕРИЯ от мача ПИАЧЕНЦА - МАЧЕРАТА 3:0 - ТУК!!!